Wirtualne biuro w Niemczech

Przedsiębiorcy polscy, którzy pragną wejść na rynek niemiecki ze swoją ofertą i przede wszystkim założyć firmę muszą liczyć się z tym, że niektóre regulacje prawne różnią się od tych obowiązujących w naszym kraju. W wielu przypadkach problemem okazuje się też niewystarczająca znajomość języka niemieckiego. W takiej sytuacji na pewno warto skorzystać z fachowej pomocy, aby żadna firma w Niemczech założona przez Polaka nie stała się dla niego źródłem poważnych kłopotów.

Ciekawym, a zwłaszcza niezwykle korzystnym dla przedsiębiorcy pomysłem będzie szukanie wsparcia w wirtualnym biurze. Wirtualne biuro w Niemczech stanowi fantastyczną alternatywę dla biura fizycznego, ponieważ pozwala na dużą redukcję kosztów, ale nade wszystko gwarantuje bezpieczne rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej na terytorium niemieckim. Na pewno opłaca się zniwelować obciążenia wynikające z nagromadzenia różnorodnych spraw zarówno organizacyjnych, jak i administracyjnych.

Zakres usług wirtualnego biura zawiera kilka elementów

• Obsługa korespondencji

Obsługa korespondencji urzędowej wymaga nie tylko świetnej znajomości języka niemieckiego, ale także rozmaitych norm prawnych. Urzędy niemieckie, podobnie jak polskie, nie uznają nieznajomości prawa za dobrą wymówkę w razie popełnienia jakichś uchybień bądź błędów. Dlatego lepiej powierzyć te kwestie profesjonalistom, którzy zajmą się korespondencją z urzędem skarbowym, urzędem meldunkowym, izbami rzemieślniczymi, ubezpieczycielami czy też kasami chorych. Oczywiście dokonują również tłumaczeń pism i dokumentów urzędowych.

• Udostępnienie stałego adresu firmowego

Warto pamiętać, że każda firma w Niemczech musi wykazać się rzeczywistym adresem, a więc lokalem, w którym prowadzi się działalność gospodarczą. Brak adresu stałego dla celów działalności gospodarczej naraża przedsiębiorcę na bardzo poważne problemy i raczej nie ma co liczyć na szczęście, ponieważ kontrole przeprowadzane są regularnie. Wiele oficjalnych spraw jest załatwianych drogą pocztową tradycyjną, a każdy list urzędowy zostaje wysłany na adres firmy i jest uznany za doręczony.

• Tłumaczenia i pomoc w sprawach codziennych

Wirtualne biuro w Niemczech okazuje się nieocenioną pomocą nawet w kwestiach związanych z udostępnieniem danych na temat lekarzy polskojęzycznych, a także znalezieniem odpowiedniego mieszkania bądź uzyskania meldunku. Niejednokrotnie można też uzyskać porady prawne i księgowe, w tym doradztwo podatkowe. Można powiedzieć, że wirtualne biuro świadczy usługi w zakresie bezpiecznego założenia i prowadzenia firmy na terytorium Niemiec.