firma w Niemczech bez meldunku

Aby zarejestrować działalność gospodarczą na terenie Niemiec, trzeba posiadać zameldowanie w tym kraju. Jest to nierzadko problem dla przedsiębiorców, którzy nie mieszkają w Niemczech na stałe i zwyczajnie nie posiadają meldunku na ich terenie. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które odpłatnie użyczają swojego adresu przedsiębiorcom w celach meldunkowych oraz korespondencyjnych. Tego typu usługi uzupełnione są często kompleksową obsługą firmy w Niemczech.

Spis Treści

Zarejestrowanie firmy w Niemczech

Firma w Niemczech bez zameldowania jest bardzo atrakcyjną perspektywą prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Takie rozwiązanie nie wymaga zakupu lub wynajmowania biura, mieszkania czy innego lokum w celach meldunkowych. Oferowane przez specjalistyczne firmy adresy zameldowanie spełniają wszystkie kryteria niezbędne do zarejestrowania firmy w Niemczech. Docierająca w ten sposób korespondencja odsyłana jest na właściwy adres przedsiębiorcy, co w okresie niedalekim od momentu rejestracji firmy może być bardzo istotne. Do przedsiębiorcy trafia wówczas sporo pism urzędowych, na które trzeba odpowiedzieć w odpowiednim terminie. Niemiecki urząd gospodarczy powiadamia wówczas o fakcie założenia działalności, a kolejne listy napływają także od zrzeszeń rzemieślników, urzędu statystycznego czy izby przemysłowo-handlowej. Użyczenie meldunku jest całkowicie zgodne z prawem, zarówno niemieckim, jak i polskim.

Formalności i obsługa firmy w Niemczech

Różnego rodzaju formalności oraz urzędowe pisma nierzadko przerastają przedsiębiorców, którzy nie są wstanie podołać samodzielnemu zajęciu się nimi. Wówczas również warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, które niezwykle często stanowią bardzo duże odciążenie dla właścicieli firm działających w Niemczech. Już na etapie planowania uruchomienia własnej działalności gospodarczej w Niemczech wystąpić mogą liczne trudności, których przedsiębiorcy zazwyczaj nie doświadczają we własnym kraju. Bardzo często problemem jest bariera językowa, która uniemożliwia świadome podejmowanie decyzji, dopełnianie formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Niemczech oraz stosowanie się do wszystkich przepisów i zaleceń. Dlatego warto skorzystać o powierzenie usług związanych z rejestracją oraz prowadzeniem działalności gospodarczej odpowiednim specjalistom. Dotyczy to przede wszystkim kompleksowej obsługi biurowej, dzięki której firma w Niemczech bez meldunku funkcjonować będzie prawidłowo i sprawnie.