Zapchana rura

My Polacy nie mamy zbytniej skłonności do korzystania z usług specjalistów, kiedy w naszym domu dochodzi do awarii – hydraulik, ascenizator czy elektryk nie są przez nas zbyt często wzywani, nawet jeśli dochodzi do awarii. Zazwyczaj próbujemy uporać się z domowym problemem samodzielnie, co niestety nie zawsze kończy się zgodnie z oczekiwaniami. Jednak sytuacje takie jak zapchany zlew czy WC mogą być tylko sygnałem wskazującym na poważniejsze usterki, a którymi nie poradzimy sobie samodzielnie. Samodzielne próby przywrócenia drożności mogą często wręcz pogorszyć sytuację.

Spis Treści

Zapchana rura – co można zrobić?

Jeśli rura nie utraciła jeszcze całkowicie drożności, to można zrobić całkiem sporo, by zapobiec jej zablokowaniu. M.in. korzystając z powszechnie dostępnych preparatów, opartych często na sodzie kaustycznej (choć są dostępne również inne, bardziej przyjazne środowisku preparaty). Warto pamiętać, że odpływ kuchenny czy łazienkowy to nie śmietnik i wyrzucanie do nich odpadków nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niestety, niekiedy mimo najlepszych starań dochodzi do jego zablokowania i wówczas często okazuje się, że nawet preparaty do udrażniania rur zawodzą. Często mamy ochotę sięgnąć po domowe sposoby, jak np. po ostre narzędzia, rurki, szczotki i cokolwiek, co znajdzie się pod ręką. Niestety, w wielu przypadkach takie postępowanie kończy się uszkodzeniem rury odpływowej i w konsekwencji konieczne staje się skorzystanie z pomocy hydraulika – tym razem nie do odetkania, ale do znacznie bardziej skomplikowanej wymiany uszkodzonego elementu. Dlatego o wiele sensowniejszą opcją wydaje się skorzystanie z pomocy specjalisty, zanim jeszcze coś zostanie uszkodzone – szczególnie jeśli nie posiadasz fachowych narzędzi i wiedzy jak ich używać.

Zapchana rura – jak może pomóc specjalista?

Wykonane przez fachowców przepychanie wc Warszawa pozwala szybko i sprawnie pozbyć się zalegających w odpływie zanieczyszczeń. Dzwoniąc po pogotowie kanalizacyjne można mieć pewność, że już po kilkudziesięciu minutach odpływ – zarówno ze zlewu, jak i umywalki czy nawet toalety – będzie w pełni udrożniony.  Dzięki temu, że zajmą się tym specjaliści, nie musisz się obawiać o uszkodzenia – dzięki swojemu doświadczeniu i posiadanym narzędziom z pewnością wykonają oni czyszczenie w taki sposób, by Twój odpływ funkcjonował bez zarzutu. Wiele firm zajmujących się tego rodzaju usługami jest również w stanie odebrać nagromadzone nieczystości płynne, co pozwoli pozostawić po ich wizycie Twoje szambo zupełnie czyste i gotowe do dalszej eksploatacji. Równocześnie są one w stanie wykryć i pomoc w usunięciu nieszczelności, co może zapobiec dalszym problemom z instalacją ściekową i spowolnić również ponowne gromadzenie się osadów i zatykanie rur.

Kiedy zdecydowanie skierować się do specjalisty?

Jeśli Twoja toaleta czy zlew są zatkane, to naturalnie nie od razu musisz korzystać z pomocy fachowców. Większość z nas preferuje chociaż spróbować, zanim zapłaci za usługę. Dlatego też warto upewnić się co do tego, że faktycznie możemy samodzielnie przetkać zatkany odpływ. Pierwszym krokiem może być wsypanie preparatu udrażniającego i zalanie ciepłą wodą. Po około 10 do 15 minutach można przelać całość dużą ilością wody i w ten sposób sprawdzić, czy zadziałało. Jeśli posiadasz w swoim domu sprężynę kanalizacyjną, to również warto z niej skorzystać – oczywiście pod warunkiem, że wiesz jak to zrobić. W większości przypadków uda się co najmniej tymczasowo przywrócić przepływ wody w odpływie. Jeśli jednak nawet na tym etapie woda nadal nie chce odpływać lub robi to bardzo powoli, to najlepiej będzie skorzystać z pomocy – np. firmy oferującej także wywóz szamba Warszawa –  Charlietango. Zdecydowanie nie warto samodzielnie starać się przeczyszczać zatkanej instalacji przy wykorzystaniu nie przeznaczonych do tego narzędzi. Ekipa zajmująca się wywozem ścieków i rozwiązywaniem problemów z kanalizacją szybko i sprawnie zajmie się systemem w Twoim domu i wkrótce przywróci mu pełną funkcjonalność.