Zakupy kartą debetową

Do każdego konta osobistego wydawana jest karta płatnicza, za pomocą której można dokonywać nie tylko wypłat gotówki z bankomatów, ale również płatności bezgotówkowych – w tym internetowych. Takie transakcje wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz… możliwością dokonywania tańszych zakupów. Jeśli zależy Ci na ochronie środków i jednocześnie jesteś łowcą okazji, dowiedz się więcej o kartach debetowych.

Karta debetowa to popularna nazwa karty płatniczej, która jest wydawana do każdego rachunku bankowego. Instytucje finansowe współpracują wyłącznie z renomowanymi firmami oferującymi karty płatnicze – wszystko po to, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dokonywanych transakcji. Przy okazji płatności można też sporo zyskać.

Potwierdzenie transakcji jako sposób na większe bezpieczeństwo

Nowoczesna karta debetowa daje dostęp do tzw. usługi 3D Secure. Pozwala ona na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa transakcji poprzez uniknięcie płatności dokonywanych przez osoby niepowołane. Na czym to polega?

Płatność kartą debetową z uruchomioną usługą 3D Secure oznacza konieczność potwierdzenia transakcji specjalnym kodem. Otrzymujesz go w wiadomości SMS na wskazany numer telefonu. Wystarczy go przepisać, aby transakcja została zaakceptowana.

Dla Ciebie oznacza to jedno: ktoś, kto będzie się podszywał i spróbuje wyłudzić pieniądze, nie zrobi tego. Musi mieć bowiem specjalny kod, który przychodzi wyłącznie na Twój numer telefonu.

Karta debetowa jako metoda na tańsze zakupy

Już nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio dokonywałeś płatności gotówką? Jeśli transakcje bezgotówkowe są u Ciebie na porządku dziennym, wykorzystaj to. Odpowiednia karta debetowa pozwala na poczynienie sporych oszczędności.

  • Karta Visa

Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z karty Visa, możesz dołączyć do specjalnego programu „Visa Oferty”. Wystarczy, że się zarejestrujesz, a każdego dnia będziesz mógł korzystać z dostępnych promocji. Biorąc udział w aktywnych akcjach, otrzymasz zwrot pieniędzy za zakupy.

  • Karta Mastercard

Jeśli na co dzień korzystasz z karty Mastercard, możesz dołączyć do programu Priceless® Special. Co otrzymasz w zamian? Płacąc za zakupy kartą debetową, będziesz otrzymywać punkty wymienialne na nagrody.

Im częściej będziesz dokonywać płatności, tym szybciej zbliżysz się do niespodzianek. Swój cel zrealizujesz w krótszym czasie, jeśli będziesz dokonywać transakcji u partnerów programu lub korzystając z ofert specjalnych.

Jaką kartę debetową wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ponieważ znaczenie ma wiele aspektów. Warto wziąć pod uwagę m.in. dostęp do programów lojalnościowych, miesięczny koszt korzystania z karty itp. Musisz więc porównać możliwości, aby podjąć decyzję jak najlepiej dopasowaną do potrzeb i oczekiwań. Pamiętaj przy tym o kwestiach bezpieczeństwa w trakcie dokonywania transakcji.

Artykuł partnera.