Wanna cz prysznic

Dokonujemy zmian, bo je lubimy, a czasem po prostu są one konieczne. Jeśli chodzi o wyposażenie mieszkania, to są elementy, które się zużywają, inne przestają się nam podobać, a niektóre stają się niepraktyczne. Podczas remontu łazienki czasami dokonuje się wymiany wanny na prysznic lub odwrotnie.

Spis Treści

Jakie są zalety wanny

Wiele osób decyduje się na posiadanie wanny z zwykłego przyzwyczajenia. Kąpiele są czymś, co kojarzy im się z domem rodzinnym. Wanna daje możliwość wygrzewania się, zrobienia relaksacyjnej kąpieli, odpoczynku po stresującym dniu. Poza tym jest łatwa do utrzymania w czystości. Nie ma miejsc i trudno dostępnych zakamarków, do których ciężko dostać się podczas sprzątania z szmatką czy gąbką. Kiedyś częściej spotykało się wanny w zabudowie, a dzisiaj jest wiele egzemplarzy wanien wolnostojących. Są one łatwiejsze w montażu, bardzo estetyczne. Jedną z rzeczy, którą trzeba wziąć pod uwagę, to fakt, że wanny wolnostojące wymagają większej ilości czasu przeznaczonego na sprzątanie niż wanny w zabudowie (trzeba regularnie czyścić całą przestrzeń wokół i pod wanną). Przedział cenowy wanien jest bardzo szeroki, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego portfela.

Jakie są zalety kabiny prysznicowej

Podobnie jak w wypadku wanny, na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju kabin prysznicowych z brodzikiem lub bez brodzika. Mają one bardzo różne wymiary, co pozwala je dopasować do praktycznie każdej łazienki. Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest wynajęcie takiej firmy szklarskiej, która wykona nam, idealnie nam pasujących wymiarów, kabinę prysznicową. Dzięki temu dopasujemy sobie wielkość, szerokość kabiny według naszych potrzeb i możliwości pomieszczenia. Szklane kabiny mają tę zaletę, że optycznie powiększają pomieszczenia. Jeśli zamówimy kabinę wykonaną z odpowiedniego rodzaju szkła, które jest odporne na kamień zawarty w wodzie, to nie będziemy musieli korzystać ze specjalistycznych środków chemicznych, żeby utrzymać ją w czystości. Jeśli nasza kabina będzie składała się z prostej tafli szkła, wykończonej uszczelkami, to bez problemu każdy zakamarek uda nam się utrzymać w nienagannej czystości. Poza tym, przewagą natrysku nad wanną jest dużo mniejsze zużycie wody. W dzisiejszych czasach ekonomiczne względy są dość istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór wyposażenia mieszkania, w tym łazienki. Ze względu na łatwość korzystania z prysznica, wiele osób wybiera kabinę prysznicową a nie wannę. Dzięki odpowiedniemu modelowi, nawet osoby niepełnosprawne mogą regularnie dbać o swoją higienę. Decydując się na przykład na model walk in (bez drzwi i bez brodzika) nawet osoba na wózku inwalidzkim może wjechać i cieszyć się normalną higieną osobistą. Podobnie jak to jest w wypadku wanien, w sklepach i w firmach szklarskich zajmujących się montażem kabin prysznicowych jest szeroki wachlarz cenowy uzależniony od materiałów, z których będzie się składać natrysk. Więcej informacji na temat zastosowania szkła możesz znaleźć na blogu styl-wnetrza.com.pl.

Wanna i prysznic to dwa elementy wyposażenia, z których korzystamy praktycznie codziennie, żeby zadbać o swoją higienę. Jedni wybierają wannę zabudowaną lub wolnostojącą, inni kabinę prysznicową. Jest też część osób, która ma tak dużą łazienkę, że może sobie pozwolić na jedno i drugie rozwiązanie.