Maszyny i akcesoria wspomagające utrzymanie czystości w pomieszczeniach użytku publicznego

0
606

Zarówno instytucje publiczne, jak i podmioty prywatne, powinny dbać o czystość i porządek pomieszczeń wykorzystywanych do prowadzenia swojej działalności. Takie podmioty jak szkoły, urzędy, szpitale, banki, hotele, pływalnie, przedsiębiorstwa handlowe i produkcyjne, dysponują zazwyczaj znaczną powierzchnią użytkową, którą trudno jest zachować w czystości bez dodatkowych maszyn i urządzeń.

Urządzenia wspomagające sprzątanie

Współczesne technologie pozwalają w bardzo szybki, jak również dokładny sposób pozbyć się z podłogi zanieczyszczeń i brudu. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze przemysłowe. W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów takiego sprzętu. W opcji są modele do pracy na sucho, jak również odkurzacze piorące. Odkurzacze przemysłowe charakteryzują się większą mocą ssania, niż urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Do tego są odporne na intensywne użytkowanie i wygodne w obsłudze. W usuwaniu zanieczyszczeń sypkich sprawdzają się także zamiatarki. Sklep Pureco.pl proponuje urządzenia spalinowe, bateryjne lub hybrydowe.

Godne uwagi są także maszyny i roboty czyszczące do podłóg. Te pierwsze obsługiwane są przez człowieka, natomiast drugie gwarantują zautomatyzowane sprzątanie. Nowoczesne sprzęty myjące nadają się do mopowania, szorowania, zmywania lub odkurzania. Są zatem idealne zarówno do codziennego sprzątania, jak również generalnych porządków.

Efekt nieskazitelnie czystej i lśniącej podłogi pozwalają uzyskać szorowarki i polerki. Co ciekawe, do wyboru są również urządzenia dedykowane do sprzątania schodów. Są zasilane baterią i posiadają możliwość zamontowania wydłużonego uchwytu. Sprawdzają się także w czyszczeniu podłogi w ciasnych pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zmieszczenia się ze zwykłą szorowarką.

Narzędzia do sprzątania

Trudno wyobrazić sobie, aby zespół sprzątający nie posiadał podstawowych narzędzi, takich jak mopy, wózki sprzątające i akcesoria ręczne. Współczesne produkty sprzątające projektowane są w taki sposób, aby wspomóc oraz ułatwić pracę i jednocześnie zwiększyć skuteczność sprzątania.

Ogromnym ułatwieniem dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości są wózki serwisowe, w których można z powodzeniem umieścić wszystkie niezbędne płyny, ściereczki, mopy lub wiadro z wodą. Dla szpitali i ośrodków zdrowia przeznaczone są specjalne systemy antybakteryjne. Tego typu wózki wykonane są w taki sposób, aby ograniczyć i spowolnić wzrost mikroorganizmów i bakterii. Systemy czyszczące Pureco to gwarancja czystości i higieny na najwyższym poziomie.

Inne produkty służące do zachowania czystości

Niby każdy wie, do czego służy wycieraczka. Jednak nie każdy ma świadomość, że dobrze dobrana mata do wycierania butów potrafi ograniczyć wnoszenie nieczystości do pomieszczenia o ponad 80%. Dobrej jakości wycieraczki posiadają skręcone włókna, skrobaki i fale do ściągania nie tylko brudu, ale także błota, smarów, płynów i kurzu z podeszwy butów. W sprzedaży dostępne są maty w przyjemnych dla oka kolorach, jak również wycieraczki z logo firmy.

Najlepsze wyniki sprzątania zapewnią także czyściwa oraz chemia profesjonalna. Natomiast wszelkie prace ułatwią takie akcesoria jak: zwijacze na wąż lub kabel, wózki transportowe, pady do czyszczenia.