Dlaczego warto kupić Windows 10

Zastanawiasz się, jaki system operacyjny wybrać? Dlaczego warto kupić Windows 10? Aby mieć pewność, że Windows 10 spełni Twoje oczekiwania i wymagania, sprawdź, jakie ma możliwości i funkcje. 

  1. Dlaczego warto wybrać Windows 10?
  2. Którą wersję Windows 10 wybrać?

Windows to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale wyróżnia się także prostym i jednocześnie przyjemnym interfejsem. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania do komputerów osobistych, już teraz sprawdź, jaką wersję systemu Windows warto wybrać! Podpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Dlaczego warto wybrać Windows 10?

Chociaż na rynku pojawił się już nowy Windows, to jednak wersja systemu 10 w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością. Łączy w sobie zalety wszystkich poprzednich wariantów, co czyni go nie tylko wydajnym rozwiązaniem, ale i prostym w obsłudze oraz intuicyjnym. Ma dobrze wszystkim znane menu start, szybką przeglądarkę Microsoft Edge, wirtualne pulpity, Wiadomości czy narzędzia administracyjne. Ponadto Windows 10 jest kompatybilny z ogromną liczbą różnorodnych programów. W celu zwiększenia bezpieczeństwa producenci postawili na możliwość odblokowywania urządzeń za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy czy odcisków palców. Lubisz grać w gry? Warto postawić na Windows 10! Dlaczego? Ponieważ na platformie Windows dostępne są popularne gry z konsoli Xbox!

Windows 10 ma pewne wymagania sprzętowe. Producent podaje z reguły minimalną specyfikację, która jest konieczna, aby móc bez problemu uruchomić instalator Windows 10. W przypadku procesora wymagany jest 1GHz lub lepszy. Jeśli chodzi o pamięć RAM, potrzebne będzie 1 GB RAM (32-Bit) lub 2 GB (64-Bit). Przy opcji 32-bit wymagane jest jeszcze 13 GB wolnego miejsca, a przy 64-bit 32 BG. System Windows 10 wymaga także karty graficznej DirectX 9 wraz ze sterownikiem WDDM 1.0 – ewentualnie nowszym.

Którą wersję Windows 10 wybrać?

Na stronie https://soft360.pl/25-windows-10 znajdziesz Windows 10 sklep, którego oferta obejmuje system w wielu wersjach. Oczywiście, jeśli chodzi o Windows 10 cena może być różna, w zależności od wariantu. Zanim jednak zdecydujesz się zdobyć konkretny klucz produktu, koniecznie zapoznaj się z funkcjami dostępnych rozwiązań i zdecyduj się na tę wersję, która spełni Twoje oczekiwania.

Windows 10 Home to podstawowy system operacyjny, który poleca się wgrywać na komputery osobiste. Sprawdzi się u tych użytkowników, którzy mają jedynie domowe, podstawowe potrzeby. Windows 10 Professional to wariant dedykowany bardziej zaawansowanym użytkownikom oraz przedsiębiorcom. Windows 10 Pro for Workstation będzie odpowiednią opcją dla tych osób, które potrzebują roboczych stacji o relatywnie dużych zasobach, jeśli chodzi o pamięć operacyjną. Do zalet tej wersji systemu Windows 10 zalicza się wysoką stabilność.

Dla dużych przedsiębiorstw poleca się Windows 10 Enterprise. Wariant ten sprawdzi się także w instytucjach akademickich. Firma przygotowała także specjalną licencję dla szkół oraz przeróżnych placówek oświatowych – a mianowicie Windows 10 Education. Trudno sobie wyobrazić sprzęt, na którym nie będzie zainstalowany system Windows. Inne popularne systemy operacyjne zazwyczaj nie oferują wszystkich niezbędnych funkcji, do których daje dostęp posiadanie konta Microsoft. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązanie w postaci Microsoft Windows, tylko przed zakupem systemu operacyjnego sprawdzić wymagania systemowe.