5 sposobów na to, aby oszczędzać Internet w telefonie

Oferty sieci komórkowych różnią się między sobą, m.in. pod względem wielkości pakietu Internetu. Jak korzystać z sieci, aby nie przekroczyć wyznaczonych limitów?

Oferty sieci komórkowych – Internet

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma smartfona. Trudno też wyobrazić sobie chociaż dzień bez korzystania z tego urządzenia. Telefony komórkowe wykorzystywane są do pracy, nauki, w celach rozrywkowych – można tak wymieniać w nieskończoność. Nie dziwi też fakt, że oferty sieci komórkowych są bardzo zróżnicowane i konkurencyjne.

Warto też pamiętać, że niektóre oferty sieci komórkowych dotyczące Internetu odnoszą się do połączenia z siecią przy pełnej prędkości. Po jej wykorzystaniu prędkość może zwolnić, co obniża komfort użytkowania. Dlatego warto poznać sprawdzone sposoby na oszczędzanie Internetu w telefonie.

Wyłącz automatyczne aktualizacje

Każdy z nas korzysta z dziesiątek różnego rodzaju aplikacji na telefon,. Co pewien czas pojawiają się aktualizacje programów, które usprawniają ich działanie, usuwają błędy i wprowadzają nowe funkcje. Aktualizacje same w sobie są oczywiście przydatne, warto jednak zwrócić uwagę, że automatyczne ich pobieranie zużywa dużo transferu. Dlatego też o wiele wygodniejsza jest funkcja pobierania aktualizacji wyłącznie po podłączeniu do Wi-Fi.

Korzystaj z Wi-Fi

Łącząc się z siecią w domu lub w pracy możesz oszczędzić naprawdę dużo transferu od operatora komórkowego. Przy Wi-Fi nie musisz płacić za dodatkowo wykorzystane megabajty, nierzadko też sama prędkość transmisji danych jest wyższa. Ponadto Wi-Fi dostępne jest w coraz większej liczbie miejsc, począwszy do restauracji, przez środki komunikacji miejskiej, kończąc na parkach czy skwerach. Pamiętaj jednak, aby nie korzystać z aplikacji bankowych, jeśli właśnie połączyłeś się z publiczną siecią – zwiększa to ryzyko kradzieży danych logowania.

Włącz limit pobierania danych

W ten sposób zabezpieczysz się przed wysokim rachunkiem za pobór danych. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi podczas wyjazdów poza Unię Europejską, kiedy korzystasz z Internetu w komórce. Włączając limit, dostaniesz stosowne powiadomienie, jeśli zbliżysz się do wyznaczonej granicy, a po jej przekroczeniu stracisz możliwość użytkowania sieci (oczywiście poza Wi-Fi).

Ustaw aplikacje w trybie oszczędzania danych

Takie ustawienia sprawiają, że pobrane aplikacje korzystają ze swoich „lżejszych” wersji, zużywając tym samym mniej danych. W niektórych sytuacjach programy mogą ładować się wolniej, jednak pozwolą oszczędzać dane.

Wyłącz automatyczne pobieranie plików

Niektóre aplikacje pobierają dane (nie mylić z aktualizacjami) automatycznie, co naturalnie wpływa na zużycie Internetu. Wyłącz tę opcję, aby tym samym oszczędzać swój pakiet.