Systemy grzewcze korzystające z energii elektrycznej

Koszty korzystania z energii elektrycznej są coraz wyższe. Odczuwamy to szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to korzystamy z ogrzewania. Czy warto zatem stawiać na elektryczne systemy grzewcze, gdy szukamy miejsca na oszczędności? Okazuje się, że tak, bo nowoczesne urządzenia pozwalają ograniczyć wydatki, a przy tym gwarantują pełen komfort termiczny.

Jakie systemy grzewcze, wykorzystujące do pracy energię elektryczną, oferują nam producenci?

Elektryczne grzejniki hybrydowe – oszczędnie i wygodnie!

Wśród polecanych rozwiązań pojawiają się elektryczne grzejniki hybrydowe, które proponuje sklep Econovli.pl. Inwestycja w wybrany model to gwarancja komfortu termicznego, intuicyjnej obsługi, oszczędności i estetyki samego grzejnika.

Modele hybrydowe wykorzystują do pracy dwa moduły. Jeden z nich korzysta z energii elektrycznej aż do momentu osiągnięcia ustawionej przez użytkownika temperatury. Tuż po tym przestaje pracować, za równomierne rozprowadzanie ciepła odpowiada zaś element, który wykorzystuje tę samą zasadę działania, co promienniki podczerwieni.

Gdzie tu miejsce na oszczędności, skoro mamy dwa moduły wymagające energii elektrycznej? Tego typu urządzenia nagrzewają się szybciej niż klasycznej grzejniki. Te ostatnie pracują przez z tą samą mocą przez cały czas, zaś hybrydowe modele – nie. Jak wyżej wspomniano, po osiągnięciu pożądanej temperatury, ciepło jest równomiernie rozprowadzane dzięki zjawisku promieniowania podczerwonego, do czego nie potrzeba stałego poboru prądu.

W tego typu grzejnikach dostępne są rozmaite funkcje dodatkowe, w tym czujniki otwartego okna lub pustego pomieszczenia. Pierwszy z nich odpowiada za obniżenie temperatury w pomieszczeniu, gdy zostanie wykryte otwarte okno, drugi zaś – gdy pomieszczenie jest puste. Mniejszy pobór prądu i brak ogrzewania chociażby pustych pokojów, to oszczędności.

Promienniki podczerwieni – czyli zdrowo i ciepło

Zastosowanie promienników podczerwieni pozwala na uzyskanie ciepłych wnętrz, o dowolnej aranżacji, a to za sprawą możliwości umieszczenia tego typu grzejnika nie tylko na ścianie, lecz również na suficie. Tuż obok takich modeli świetnie się prezentują eleganckie i stylowe meble, jak te z oferty iHome24.pl.

W przypadku zastosowania promiennika, ciepło nie rozchodzi się na zasadzie cyrkulacji powietrza. Fale podczerwone zostają pochłonięte przez ściany budynku i oddawane w postaci ciepła. Źródłem ciepła staje się obiekt, a także wszystkie elementy wyposażenia. Domownicy odczuwają przyjemne ciepło, na każdym poziomie dokładnie takie samo, mimo odmiennej rzeczywistej temperatury. Można więc ustawić temperaturę o 1-2 stopnie Celsjusza mniejszą niż tę, którą finalnie chciałoby się uzyskać, aby nie zabrakło komfortu termicznego, ale rachunki za prąd się zmniejszyły.

Brak cyrkulacji powietrza, w którym są kurz i roztocza, to korzyści dla alergików, astmatyków i osób ze schorzeniami reumatycznymi, ponieważ nie nasilają się objawy chorób w sezonie grzewczym.

Ogrzewanie podłogowe – i ciepło, i wygodnie

Ogrzewanie podłogowe nie jest nowością, co da się zauważyć po rosnącym zainteresowaniu odbiorców. „Podłogówka” jest kosztowna, ale to inwestycja w równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu, brak grzejników na ścianach, wygodę sterowania ogrzewaniem oraz oszczędności. Podobnie bowiem jak w przypadku promienników, można ustawić niższą temperaturę, ale ta odczuwana będzie wyższa.

Stawiając na nowoczesne systemy grzewcze i funkcjonalne modele grzejników, można oszczędzać i cieszyć się nieuciążliwym sezonem grzewczym.