porządki

Zima powoli zmierza ku końcowi, a my z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Planujemy już pierwsze spotkania ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu, a także porządki – na balkonach, tarasach i w ogrodach. Zanim jednak do nich przystąpimy, musimy się odpowiednio przygotować, czyli wyposażyć w niezbędne narzędzia, akcesoria i produkty, które ułatwią sprzątanie oraz późniejsze utrzymanie porządku.

Na co warto postawić, aby wraz z nadejściem wiosny tchnąć życie w przydomowe ogrody lub balkony i tarasy, na których spędzamy wolne chwile?

Przegląd sprzętu do pielęgnacji ogrodu

W pierwszej kolejności zajrzyjmy do wszystkich skrzynek, szafek i szuflad, w których trzymamy sprzęt przeznaczony do pielęgnacji roślin, zarówno tych ogrodowych, jak i uprawianych w balkonowych lub tarasowych doniczkach. Sprawdźmy, czy podstawowe narzędzia nie uległy zniszczeniu, korozji lub innym usterkom. Przemyślmy, jakie nasadzenia i instalacje planujemy na wiosnę, aby poszukać narzędzi i akcesoriów, których nie mamy, a będą nam niezbędne.

Mamy jeszcze trochę czasu na naprawy i zadbanie o wymieniony sprzęt lub zakup nowego. Tym bardziej, że trwają wyprzedaże, więc warto się rozejrzeć za produktami, które nie nadwyrężą domowego budżetu.

Skrzynie i szafy do przechowywania

Jeśli zależy nam na uporządkowaniu balkonu, tarasu lub przydomowej przestrzeni, weźmy pod uwagę, gdzie będziemy przechowywać wszystko to, co przyda się w sezonie wiosenno-letnim. Postawmy na specjalne skrzynie ogrodowe lub szafy narzędziowe, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/.

Idealnie sprawdzą się do przechowywania. Dzięki nim nie tylko zadbamy o porządek, lecz również o bezpieczeństwo wszystkich domowników i gości. Nikt bowiem nie chce się natknąć na ostre narzędzia, ogrodowe zabawki dziecięce bądź inne rzeczy, których używamy w przestrzeniach zewnętrznych.

W ogrodzie znajdźmy miejsce na szafę narzędziową bądź duży domek, który pomieści także elektronarzędzia i maszyny, typu kosiarka, podkaszarka czy piła. Na balkonie lub tarasie sprawdzi się estetyczna skrzynia, która będzie się komponowała z każdym wystrojem. Pamiętajmy bowiem o tym, że zarówno balkon, jak i taras stanowią przedłużenie przestrzeni wewnętrznej, najczęściej salonu. Spójna aranżacja jest bardzo ważna, a wspomniane skrzynie pasują nawet do eleganckich mebli z DomIDeko.pl.

Naprawa i konserwacja mebli ogrodowych

Dalej przejdźmy do przeglądu stanu mebli ogrodowych. Te bazujące na tworzywach sztucznych zwykle wymagają tylko wyczyszczenia z powierzchownych zabrudzeń. W przypadku zaś mebli drewnianych należy ocenić, czy nie pojawiły się żadne uszczerbki wymagające naprawy. Jeśli nie, czas na impregnację przed sezonem wiosenno-letnim.

Pokuśmy się także o odświeżenie tekstyliów ogrodowych. Wypierzmy poduszki ogrodowe lub tylko poszewki, jeśli w całości nie można ich prac. Wyczyśćmy i odświeżmy materace, koce i kapy. Możemy także poszukać na wyprzedażach lub wśród premierowych kolekcji modnych tekstyliów, które urozmaicą ogrodowe aranżacje.

Miejsce rozrywki dla najmłodszych

Nie zapominajmy o najmłodszych członkach rodziny, którzy także potrzebują miejsca do zabaw. Zagospodarujmy przestrzeń z myślą tylko o nich, aby bawili się bezpiecznie i nie nudzili w towarzystwie dorosłych. Możemy postawić na domek ogrodowy – składany, lekki i niewielki, który poza sezonem sprawdzi się w domu, lub drewniany, większych rozmiarów, chętnie okupowany nawet przez nastolatków i dorosłych.

Czeka nas sporo pracy, ale jej efekty są tego warte! W końcu przed nami tak bardzo lubiane pory roku. Przygotujmy się odpowiednio do nich.