Pożyczki przez internet

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, coraz więcej instytucji finansowych wprowadza do oferty pożyczki przez internet. Czym są w praktyce? Czy warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

Pożyczki przez internet to jeden z najpopularniejszych obecnie produktów finansowych. Niedrogie, łatwe w pozyskaniu i niezwykle wygodne cieszą się ogromną popularnością klientów instytucji finansowych. Czym są w praktyce?

Czym są pożyczki przez internet?

Pożyczki przez internet to pożyczki gotówkowe oferowane przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Od tradycyjnych pożyczek gotówkowych odróżnia je sposób składania wniosku, a nierzadko także zawierania umowy pożyczkowej.
W zależności od konstrukcji konkretnego produktu pożyczką przez internet będzie więc pożyczka:

  • o którą możesz wnioskować przez internet (lub także przez telefon). Samo zawarcie umowy odbędzie się jednak w oddziale;
  • w przypadku której cały proces pozyskania dodatkowych środków począwszy od złożenia wniosku, a skończywszy na zawarciu umowy, odbywa się w 100% przez internet.

W ramach pożyczki przez internet pożyczysz z reguły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a spłatę rozłożysz nawet na kilkadziesiąt miesięcznych rat. W zależności od wymagań konkretnego pożyczkodawcy i kwoty finansowania zaciągnięcie pożyczki przez internet może, ale wcale nie musi wymagać dostarczenia dodatkowych dokumentów o wysokości i źródle dochodu. W przypadku niewielkich kwot często możliwe jest pożyczenie pieniędzy na dowód, bez formalności i zaświadczeń. Dobrym przykładem takiej konstrukcji może być Prosta Pożyczka online do 3000 zł. Oferowana przez Kasę Stefczyka, jest dostępna w 100% online bez dodatkowych formalności (RRSO to tylko 8,29%).

Czy warto sięgnąć po pożyczkę przez internet?

Pożyczka przez internet w Kasie Stefczyka to świetny sposób na pozyskanie dodatkowych środków na sfinansowanie nieprzewidzianych kosztów, bieżących wydatków, planów i marzeń. Dzięki swojej konstrukcji umożliwia pożyczenie pieniędzy szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim bardzo wygodnie — bez wychodzenia z domu. Sięgnięcie po pożyczkę przez internet okaże się więc świetnym wyborem, jeśli potrzebujesz pieniędzy szybko, nie chcesz tracić czasu na dojazd do oddziału banku, lubisz nowoczesne technologie i chętnie bankujesz przez internet.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę przez internet?

Sięgnięcie po przypadkową pożyczkę przez internet może przełożyć się na dodatkowe koszty, utrudniony proces obsługi czy wydłużony czas oczekiwania na decyzję pożyczkową. Aby znaleźć produkt, który najlepiej odpowie na twoje potrzeby, przed wyborem tego jedynego i złożeniem wniosku porównaj parametry dostępnych na rynku pożyczek. Które z nich warto wziąć pod uwagę?

  • Spłata pożyczki gotówkowej nie może nadmiernie obciążać twojego budżetu. Kluczowym kryterium wyboru tej jedynej powinny być więc koszty. To, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone środki, najlepiej zobrazuje nie wartość oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki. RRSO zawiera w sobie bowiem nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy, np. prowizję czy ewentualne ubezpieczenie. Niższe RRSO to tańsza pożyczka.
  • Tempo wydania decyzji pożyczkowej. Procedura wnioskowania o dodatkowe środki przez internet z założenia powinna być krótka i intuicyjna. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, upewnij się, ile czasu będziesz musiał poczekać na wydanie decyzji i przelew. Wiedząc, na czym stoisz, unikniesz rozczarowań.
  • Dodatkowe udogodnienia. Możliwość zmniejszenia oprocentowania w zamian za wpływ wynagrodzenia na konto, wakacje kredytowe? Atrakcyjne dla kredytobiorców udogodnienia będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiego tempa wydania decyzji kredytowej.

Pożyczki przez internet to nowoczesne produkty finansowe, które zdobywają coraz większą popularność. Precyzyjnie odpowiadając na potrzeby współczesnych klientów, pozwalają pozyskać dodatkowe środki finansowe wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej — w 100% online.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1