Pożyczka gotówkowa

Chcesz zachować pewność, że raty pożyczki gotówkowej nie obciążą Twojego budżetu? Sko-rzystaj z darmowego kalkulatora. W artykule wyjaśnimy, czym jest kalkulator pożyczki go-tówkowej. Podpowiemy także, jak go używać i na co zwrócić uwagę podczas wyliczania oferty w kalkulatorze.

Pożyczka gotówkowa jest skutecznym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel: realizację marzeń, planów, sfinansowanie bieżących i nieprzewidzianych wydatków. Szeroka oferta dostępnych na rynku pożyczek, prosta procedura wnioskowania i minimalna ilość formalności sprawiają, że sięga po nie coraz więcej osób. Niestety nie wszyscy podejmują decyzję o wzięciu pożyczki w racjonalny, przemyślany sposób. Konsekwencją impulsywnego działania jest zazwyczaj napięty budżet, problemy z terminową spłatą i… potężna dawka stresu.

Chcesz wziąć pożyczkę? Oblicz, ile za nią zapłacisz

Jeśli rozważasz wzięcie pożyczki gotówkowej, pierwszym krokiem powinna być analiza domowego budżetu i wyliczenie, ile pieniędzy miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę raty. Kalkulując koszty i wydatki, uwzględnij także margines bezpieczeństwa. Jeśli oszacujesz swoje możliwości pod przysłowiowy korek, każdy nieprzewidziany wydatek może potężnie zaburzyć Twoją finansowa płynność, sprawiając, że misternie zbudowany plan legnie w gruzach. Zdecydowanie lepiej rozłożyć spłatę pożyczki na dłuższy okres, zachowując finansowe bezpieczeństwo i spokojny sen. Dzięki takiemu podejściu zminimalizujesz ryzyko utraty płynności finansowej. Sprawisz także, że spłata pożyczki nie będzie nadmiernym obciążeniem dla Twoich finansów.

Wiesz już, ile pieniędzy możesz przeznaczyć miesięcznie na spłatę raty? Skorzystaj z kalkulatora i dostosuj parametry pożyczki gotówkowej do swoich potrzeb. Jak to zrobić?

Czym jest kalkulator pożyczki gotówkowej i jak z niego skorzystać?

Kalkulator pożyczki gotówkowej to darmowe internetowe narzędzie, które pomoże Ci wyliczyć poszczególne parametry kredytu: całkowity koszt, wysokość rat, a nierzadko także RRSO. Kalkulatory pożyczek są dostępne na stronach poszczególnych kredytodawców, a konstrukcja każdego z nich jest nieco inna. Aby precyzyjnie omówić sposób korzystania z kalkulatora, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim kalkulator pożyczki gotówkowej dostępnej w Kasie Stefczyka. W ramach Pożyczki gotówkowej w Kasie Stefczyka (RRSO 30,34 %) pożyczysz od 1000 do 200 000 zł i rozłożysz spłatę na okres od 4 do 120 miesięcy. Tylko do końca czerwca możesz otrzymać także pożyczkę na PIT do 50 000 zł — bez dodatkowych zaświadczeń i formalności.

Kalkulator pożyczki gotówkowej krok po kroku

Jak skorzystać z kalkulatora Pożyczki gotówkowej w Kasie Stefczyka (RRSO 30,34%)?

  1. Użyj suwaków, aby dopasować ofertę do swoich potrzeb.
  2. Na pierwszym suwaku zaznacz kwotę, którą chcesz pożyczyć, na kolejnym — preferowaną liczbę rat.
  3. W kolejnej kolumnie pojawi się miesięczna kwota raty oraz RRSO — rzeczywista ręczna stopa procentowa pożyczki wyliczone na podstawie wskazanego przez Ciebie kwoty i okresu spłaty.
  4. Jeśli wskazana przez kalkulator kwota raty pokrywa się z Twoimi wyliczeniami — bingo. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś złożył wniosek o dodatkowe środki.
  5. Jeśli wskazana przez kalkulator kwota raty przekracza Twoje finansowe możliwości, zmień umieszczone na suwakach wartości. Jeśli nie możesz pożyczyć mniejszej, niż wskazałeś kwoty, rozłóż spłatę pożyczki na dłuższy okres. W ten sposób obniżysz kwotę miesięcznej raty.
  6. Rozwijając zakładkę Szacunkowe koszty, poznasz wysokość oprocentowania, dowiesz się, ile wyniesie wartość prowizji i całkowity koszt finansowania.

Kalkulator pożyczki gotówkowej to użyteczne narzędzie, które pozwoli Ci szybko, bezpłatnie i skutecznie wyliczyć koszty finansowania. Dzięki temu prostemu w obsłudze narzędziu lepiej zaplanujesz swoje finanse, unikniesz dodatkowych kosztów i już na starcie będziesz wiedział, ile zapłacisz za pożyczone pieniądze.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat