Na co zwrócić uwagę przy wyborze telefonu dla firmy

Smartfon, podobnie jak laptop, to podstawowe narzędzie pracy w wielu przedsiębiorstwach, Służy nie tylko do prowadzenia biznesowych rozmów, ale pozwala również na stały kontakt ze światem czy weryfikowanie pokonywanej trasy podczas delegacji. Sprawdź, jaki telefon dla firmy warto mieć.

Spis Treści

Telefon dla firmy – liczy się czas

Biznesowy smartfon przede wszystkim nie powinien się zacinać. Ważne, aby gwarantował płynność działania bez względu na poziom eksploatacji oraz trudność wykonywanych zadań. Telefon dla firmy musi pomagać w codziennej pracy, a nie wywoływać frustrację. Chodzi głównie o:

  • szybkość podzespołów,
  • pamięć telefonu,
  • pojemność RAM.

Wszystkie te elementy w pewnym stopniu wpływają na szybkość działania telefonu dla firmy oraz jego wydajność. Pomocny może być także wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, który sprawi, że widoczność będzie nieograniczona bez względu na warunki pogodowe. Kluczowa jest również łączność internetowa – T-Mobile jest obecnie największą siecią z 5G w Polsce i ma swojej ofercie szeroką gamę smartfonów obsługujących 5G, które przekłada się na prędkości przesyłania danych i jest niezwykle istotne w przypadku pracy zdalnej.

Sprawdź telefony oferowane dla firm przez T-Mobile: https://www.t-mobile.pl/sklep/dla-firm/kategoria/urzadzenia-dla-firm/lista/produkty

T-Mobile – telefony dla firm z dual SIM i e-SIM

Funkcja dual SIM pozwala na włożenie 2 kart do jednego telefonu dla firmy. W ten sposób można mieć jeden smartfon zarówno do celów biznesowych, jak i prywatnych. Nie ma wtedy możliwości pomyłki albo opcji pozostawienia, któregoś z telefonów w domu albo pracy bez potrzeby. Warto wtedy również pamiętać o pakiecie internetu mobilnego, który przydaje się szczególnie podczas służbowych wyjazdów.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wirtualna karta sim, czyli e-SIM. Jakie są jej zalety? Przede wszystkim nie da się jej zgubić ani zniszczyć. Można ją dowolnie zmieniać lub aktywować bez względu na warunki. Umożliwia również bezproblemowe korzystane z opcji dual SIM. Jak stać się posiadaczem wirtualnej karty? Wystarczy udać się do salonu stacjonarnego albo połączyć się telefonicznie z konsultantem. Wszystkie niezbędne instrukcję wpłyną na adres e-mail, a hasło potrzebne do otworzenia plików zostanie wysłane SMS-em.

Elegancki design telefonu dla firm

Wygląd smartfonu w pewnym stopniu świadczy o jego użytkowniku – podejściu do pracy oraz kontrahentów. Telefon dla firmy powinien być prestiżowy i pasować do charakteru biznesu. Dla jednej osoby synonimem klasy będzie wygodny rysik, a dla drugiej pancerna obudowa. Bez względu na specyfikę branży warto, aby smartfon był wodoszczelny, odporny na pył, wibracje oraz upadki nawet z dużej wysokości. Wskazane są również stonowane kolory. Każda konieczność naprawienia telefonu oferowanego dla firm to znaczne utrudnienie w wykonywaniu pracowniczych obowiązków szczególnie na wyższych szczeblach.

Wytrzymała bateria w oferowanych telefonach dla firm

Telefon dla firmy musi mieć akumulator o dużej pojemności – najlepiej powyżej 4000 mAh. Dzięki temu smartfon będzie działać dłużej bez konieczności podłączania go do prądu. Takie parametry zapewnia:

  • Samsung Galaxy S22 Ultra 5G,
  • iPhone 13 Pro Max,
  • OPPO Reno7 5G 8/128,
  • Xiaomi 12 8/256.

Warto również, aby konkretny model był wyposażony w opcję szybkiego ładowania. W ten sposób nawet po kilku minutach telefon dla firmy znów działa bez zarzutu. Dużą wygodę zapewnia też ładowanie indukcyjne.

Artykuł płatny.