Plexi w Twojej firmie

Stosowana od wielu dekad w przemyśle i reklamie plexi ma również wiele zastosowań w biurach, sklepach czy obiektach użyteczności publicznej. Coraz częściej sięgamy po plexi w firmie w czasie dekoracji wnętrz czy organizacji przestrzeni biurowej. Postanowiliśmy sprawdzić dziś, w jaki sposób można wykorzystać plexi w firmie, jakie zalety ma to tworzywo i czy to tworzywo może zastąpić inne droższe materiały.

Spis Treści

Pleksa ochronna do biura – znak naszych czasów

W ciągu ostatnich lat osłony z pleksi do biura, sklepu czy urzędu stały się praktycznie obowiązkowym elementem wyposażenia takich miejsc. Śmiało możemy powiedzieć, że błyskawicznie rozprzestrzeniająca się epidemia wirusa COVID-19 na stałe zmieniła to, jak wyglądają nasze miejsca pracy. Pleksi w biurze pełni często funkcję pierwszej bariery dla przenoszonych drogą kropelkową chorobotwórczych drobnoustrojów. Z tego względu bardzo często spotykana jest w biurach osłona plexi na recepcję. W końcu to w tym miejscu pracownik biura narażony jest na częsty kontakt z ludźmi spoza firmy. Często wykorzystuje się jednak również osłony z plexi do biura montowane na stanowiskach poszczególnych pracowników. Zadaniem tego typu osłon jest oczywiście zminimalizowanie transmisji wirusa i ochrona zdrowia osób pracujących w biurze.

Dlaczego plexi ochronna do biura zyskała tak dużą popularność? Zdecydowały o tym przede wszystkim względy praktyczne. Z powodu niewielkiego ciężaru pleksa ochronna do biura jest bardzo łatwa w montażu. W większości przypadków taką osłonę z pleksi możemy bardzo łatwo zamontować i równie łatwo ją w razie potrzeby zdemontować. Plexi bezbarwna cechuje się także bardzo dobrą przezroczystością i przepuszczalnością światła. Dzięki temu osłony z pleksi do biura nie zakłócają wzrokowego kontaktu i nie utrudniają komunikacji z klientami lub współpracownikami. Wiele firm oferuje gotowe osłony z plexi do biur czy sklepów. Dzięki takim usługom jak cięcie pleksi czy cięcie poliwęglanu możemy jednak w bardzo prosty sposób stworzyć również niestandardowe, dedykowane osłony.

Plexi do sklepu –  jak wykorzystać ten materiał?

Tworzywo to ma również wiele zastosowań w lokalach handlowych i handlowo-usługowych. Poza wykorzystywanymi również w tych miejscach osłonami na ladę plexi do sklepu to również idealny materiał na różnego rodzaju przeszklenia, gabloty czy meble sklepowe. Decydują o tym przede wszystkim wspomniana już wcześniej bardzo dobra przezroczystość i niewielki ciężar plexi. Możliwość zamówienia B2B plexi i poliwęglanu i łatwa obróbka tego materiału sprawiają, że możemy stworzyć naprawdę unikalny i oryginalny wystrój komercyjnego lokalu.

Plexi do recepcji i inne zastosowania dekoracyjne

Pleksi do biura czy pleksi do sklepu pełni jednak nie tylko funkcje czysto praktyczne. W wielu przypadkach materiał ten wykorzystujemy także w dekoracji wnętrz. Plexi do recepcji może nam posłużyć do stworzenia na przykład dużego, dekoracyjnego logo naszej firmy. Możliwość laserowego wycinania plexi pozwala także na wycięcie z tego materiału liter. Stworzony z plexi napis również może stanowić ciekawą dekorację recepcji lub elewacji budynku.

Coraz częściej sięgamy również po plexi lustro, które stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla luster szklanych. Plexi lustrzane w postaci całych płyt oraz docinanych na żądany wymiar formatek oferuje między innymi ta hurtownia plexi. Zalety lustrzanego szkła akrylowego nie ograniczają się jednak do atrakcyjnego wyglądu i łatwego montażu. Duży atut tego rodzaju tworzywa wiąże się również z kwestiami bezpieczeństwa. Lustro plexi jest dużo bardziej odporna na stłuczenia niż tradycyjne lustro szklane. Nawet jeśli dojdzie do stłuczenia lustra z plexi, to jego odłamki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Lustro plexi to więc bardzo dobra alternatywa dla takich biznesów jak siłownie, kluby fitness, szkoły tańca itd. Nie dość, że lustro z plexi będzie często rozwiązaniem dużo tańszym niż duże szklane lustra, to dodatkowo zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów.