Pakiety MS Office

Komputer to urządzenie, które znajduje się chyba w każdym domu, a najczęściej jest to nawet więcej niż jedna sztuka. Nie każdy wróżył taki sukces i szybki rozwój technologii, który pozwala na ciągłe zwiększanie osiągów komputerów osobistych, któremu towarzyszy ciągła miniaturyzacja tych urządzeń, np. przenośne laptopy z procesorami o coraz większej mocy. Wydaje się jednak, że gdzieś znajduje się granica ciągłego zwiększania wydajności. Odpowiedzią i sposobem na jej przekroczenie mają być komputery kwantowe.

Technologia ta jest obecnie bardzo droga, a na świecie znajduje się zaledwie kilka ich sztuk. Należy jednak być dobrej myśli – pierwszych komputerów, o wielkości dużego budynku i ogromnym zapotrzebowaniu na energie tez było tylko kilka. Za twórcę pierwszego z nich uważa się Alana Turinga, którego urządzenie pomogło rozszyfrowywać meldunki nazistów podczas trwania drugiej wojny światowej, szyfrowane za pomocą enigmy. Geniusz Turinga pomógł skrócić wojnę o kilka lat.

Pakiety MS Office

W dzisiejszych czasach, wymagania co do komputerów – zwłaszcza tych osobistych, są zdecydowanie mniejsze. Mają one służyć pracy i rozrywce. Rozrywka to przede wszystkim gry i filmy. Zastosowań w pracy jest wiele więcej. Trudno dziś o poważna firmę, która nie wspomaga się komputerami. Służą one choćby do wysyłania wiadomości służbowych i komunikacji z klientem. Jest to również podstawowe narzędzie pracy programistów i copywriterów. Do osiągnięcia pełnej użyteczności w biurze, potrzebny jest najczęściej zainstalowany pakiet biurowy Office. W innych branżach, np. wśród analityków, używane mogą być inne pakiety Office.

Dla użytkowników indywidualnych nie zawsze jest on konieczny. W mało wymagających pracach można korzystać z innego, często darmowego oprogramowania – wtedy, gdy zaawansowane funkcje są nam niepotrzebne. Zwykły Kowalski nie musi nawet wiedzieć co zawiera Microsoft Office. Programy te są jednak na tyle popularne, że wśród ludzi urodzonych w latach 90 – tych i późniejszych, trudno o człowieka, który nigdy nie słyszał by o takim oprogramowaniu. Podstawy użytkowania programów pakietu poznaje się już w szkole podstawowej – jako istotny element edukacji. Jest to bardzo słuszne postępowanie. W szkole podstawowej, dzięki chłonnym umysłom dzieci, można nauczyć ich bardzo wiele poprzez zabawę. Uczniowie szkolnictwa podstawowego bardzo szybko przyswajają wiedzę, warto więc wykorzystać ten etap życia każdego człowieka do nabycia cennych i mogących się przydać w dorosłym życiu umiejętności. Po to chyba jest właśnie szkoła?