Luksusowe safari w Kenii

Safari w odległych, mało uczęszczanych parkach i prywatnych rezerwatach to świetny sposób na tak pożądaną w dzisiejszych czasach ucieczkę przed tłumami.

Poniżej prezentujemy Wam 3 niezwykłe miejsca na wypoczynek i przygodę w kenijskim buszu, które oprócz najwyższego standardu oferują prywatne wycieczki safari. Indywidualne wyprawy z wykwalifikowanym przewodnikiem, który z pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, zapewnią ogrom cudownych wrażeń i wspomnień. Położenie tych  obiektów w prywatnych rezerwatach gwarantuje autentyczność podróży z dala od zatłoczonych turystycznych miejsc.

Giraffe Manor w Nairobi

safari

To niezwykłe miejsce powstało w latach 30-tych XX wieku na obrzeżach Nairobi. Ze względu na swoje położenie jest to idealny hotel na początek lub zakończenie wyprawy safari po Kenii. Architektura Giraffe Manor nawiązuje do myśliwskiej posiadłości w Szkocji. Ten urokliwy butikowy hotel został okrzyknięty jako najczęściej fotografowane miejsce w Afryce. Największą atrakcją są żyrafy Rotschilda, które spacerując po ogrodzie zaglądają w okna pokojów gości wbijając swoje długie szyje w nadziei na ucztę. Śniadanie w takim doborowym towarzystwie na pewno pozostawi cudowne wspomnienia i piękne pamiątkowe zdjęcia. By to marzenie mogło się spełnić  pokoje należy rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Kenia o niesamowity kraj pełen niespodzianek, który warto rozważyć myśląc o pięknym safari.

Lengishu Lodge, Borana Wildlife Conservancy, Płaskowyż Laikipia

Lengishu Lodge

Ekskluzywna i prywatna posiadłość, którą można zarezerwować tylko na wyłączność dla maksymalnie 12 osób. To idealne miejsce dla grupy przyjaciół lub na wielopokoleniowy rodzinny wyjazd. Lengishu zapewni totalną prywatność, zaś świetnie wyszkolony i przyjazny personel zaspokoi wszelkie potrzeby. Lengishu oferuje swobodę wyboru planu podróży i atrakcji oraz organizacji dnia, co daje poczucie najwyższego komfortu. Wnętrza urządzone są w neutralnych barwach z akcentami czerwieni, które nawiązują do kraju pochodzenia właścicieli posiadłości – Szkocji, jak również do społeczności Masajów. Położona na obfitującym w dziką zwierzynę Płaskowyżu, Laikipia gwarantuje niezapomniane przeżycia. Rezerwat Borana (Borana Conservancy) jest domem dla niemal połowy czarnych nosorożców żyjących w Kenii oraz jedynej, zagrożonej wyginięciem w całej Afryce, populacji likaonów.

Angama Mara w Masai Mara

rezerwat

Ta elegancka lodge położona na płaskowyżu Wielkiej Doliny Ryftowej z oszałamiającym widokiem na rezerwat Masai Mara wyznacza trendy stale podnosząc swoją jakość. Angama w języku Masajów oznacza ‘zawieszona między niebem a ziemią’ Wielokrotnie nagradzana przez Conde Nast Traveler stała się ikoną luksusowych lodgy w Kenii, jak i w całej Afryce. Komfortowo zaprojektowane ekskluzywne apartamenty namiotowe o powierzchni 100m2 oferują Gościom ogrom przestrzeni. W centralnej części znajduje się ogromne łóżko z podgrzewanym materacem, które idealnie sprawdza się w chłodniejsze noce. Wolnostojąca wanna znajduje się naprzeciw przeszklonej ściany, by podczas kąpieli przygotowanej przez dyskretną obsługę, z użyciem najlepszych naturalnych kosmetyków Africalogy, można było rozkoszować się spektakularną panoramą na Masai Mara.

kenia

Afrykę można pokochać miłością bezgraniczną, ale warunkiem tego głębokiego uczucia jest, z jakimi wrażeniami i wspomnieniami wróci się do domu. Jest to niesamowity kontynent pod względem atrakcji turystycznych a Kenia to prawdziwa ‘perła w koronie’ wschodniego wybrzeża. Nieważne czy to jest  pierwsza czy kolejna podróż na Czarny Ląd wyprawa musi być bardzo dobrze przygotowana a zadanie zdecydowanie warto powierzyć profesjonalistom. Butikowe biuro podróży CARTER® od 2003 roku specjalizuje się w organizacji luksusowych safari w Afryce. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i niezliczonych podróżach na Czarny Kontynent, osobiście wizytujemy hotele, lodge i parki. Podczas podróży nasi specjaliści dokonują selekcji najlepszych obiektów i atrakcji by zawrzeć je w portfolio biura. Kryteria wyboru są bardzo wysokie by sprostać najbardziej wymagającym Klientom. Przekazując swój cenny czas w odpowiednie ręce mają Państwo absolutną pewność udanego wypoczynku,

Giraffe Manor w Nairobi

Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować wczasy w afrykańskiej scenerii, serdecznie zapraszamy do kontaktu!. Osobisty doradca przygotuje idealną podróż do Kenii , która spełni wszystkie wymagania i oczekiwania. Zachęcamy również do wizyty na naszą stronę i bloga, na których znajdą Państwo inspiracje.

https://carter.eu/

Myślicie o przedłużeniu wakacji w Kenii i wypoczynek na rajskich wyspach?

Seszele to jedne z najpiękniejszych wysp na świecie!

tel: :22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246 travel@carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos