Kredyt oddłużeniowy krok po kroku

Kredyt oddłużeniowy w wielu przypadkach jest zaciągany na bardzo duże sumy, w związku z czym nie jest to zobowiązanie, na które powinniśmy decydować się pochopnie. Zanim podejmiemy kroki, aby go otrzymać, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jak będzie wyglądał cały proces oddłużania, aby móc dobrze się do niego przygotować (na przykład zebrać wymagane dokumenty). Dzięki temu przebiegnie on szybciej i sprawniej, a także będzie wiązał się z mniejszą ilością stresu i nerwów.

Trzeba wskazać, że nie jest to tak złożony kredyt, jak choćby kredyt hipoteczny, ale też nie jest to tak proste zobowiązanie, jak zwykły kredyt gotówkowy. Wszystkie szczegóły z nim związane zostaną dokładnie omówione poniżej, tak, aby po zakończeniu lektury tego artykułu kredyt oddłużeniowy był znacznie bardziej zrozumiały, a proces jego pozyskiwania jasny i klarowny.

Krok 1. Wybór kredytów do oddłużania

Kredyt oddłużeniowy działa w ten sposób, że kilka wybranych bieżących zobowiązań jest spłacane przez nowego wierzyciela, a ich łączna suma jest następnie spłacana w formie jednego kredytu, o niższej, łatwiejszej do spłaty racie.

Jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu oddłużeniowego, w pierwszej kolejności musimy wybrać, które kredyty chcemy oddłużyć. Mogą to być zobowiązania różnego typu, na przykład kredyty gotówkowe lub odnawialne czy karty kredytowe. Warto wybrać te, których raty wydają nam się zbyt wysokie i są w związku z tym trudne do terminowej spłaty.

Należy jednak pamiętać, że to, jakie typy zobowiązań w ogóle będziemy mogli oddłużyć (czyli na przykład czy możliwe będzie oddłużenie długów pozabankowych), zależy od zasad panujących w danym banku. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Wiele aspektów związanych z kredytem oddłużeniowym, na przykład wysokość jego raty, jest ustalana indywidualnie, dlatego też warto być otwartym na negocjacje z bankiem.

Krok 2. Wybór kredytu i przygotowanie dokumentów

Kiedy już będziemy pewni, które kredyty najbardziej chcemy oddłużyć, przyjdzie czas na znalezienie najlepszej oferty kredytu, przygotowanie dokumentów (czyli przede wszystkim umów kredytów i pożyczek, które chcemy oddłużyć, a także dokumentów związanych z osiąganymi dochodami) i złożenie wniosku.

Możemy spróbować zrobić to wszystko całkowicie samodzielnie, ale jest szansa, że nasze próby się nie powiodą i otrzymamy od banku decyzję negatywną. Nie należy jednak się poddawać, ponieważ sporo nerwów, czasu i pieniędzy możemy oszczędzić, decydując się na skorzystanie ze wsparcia specjalisty.

Wykwalifikowany pośrednik kredytowy, którego można znaleźć na przykład pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/, posiada szeroką wiedzę na temat polskiego rynku kredytowego i wie, gdzie i do kogo się zwrócić, aby uzyskać dla klienta kredyt oddłużeniowy na najlepszych możliwych warunkach. Ponadto z jego wsparciem wszystkie formalności związane z kredytem zostaną ograniczone do minimum, a w przypadku, kiedy będziemy mieli jakiekolwiek pytania odnośnie do kredytu, możemy bez problemu uzyskać fachową odpowiedź.