Katarzyna Grochola - książki autora

Katarzyna Grochola jest polską pisarką i dziennikarką. Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie, ale dorastała w Poznaniu, Wałbrzychu i Warszawie. Pisarka od dziecka interesowała się literaturą. Swoją pierwszą książkę napisała już w wieku 11 lat! Katarzyna Grochola – książki autora, które warto przeczytać. Zobacz najbardziej interesujące pozyje.

Spis Treści

Życie i twórczość Katarzyny Grocholi 

Katarzyna Grochola już w latach szkolnych wykazywała duże zainteresowanie literaturą i pisaniem. Jako dziewczynka wyróżniała się ponadprzeciętnymi zdolnościami polonistycznymi. To w tym okresie napisała swoją pierwszą książkę. Jednak zanim podjęła się zawodu pisarki “na pełen etat”, to pracowała jako salowa w szpitalu, była także pomocnicą cukiernika, oraz pracowała w biurze matrymonialnym. Życiorys pisarki jest więc dosyć zaskakujący. Co więcej, w wieku 21 lat urodziła pierwsze dziecko. Córka pisarki, Dorota Szelągowska, jest dziś znaną prezenterką telewizyjną związaną ze stacją TVN. 

Katarzyna Grochola w trakcie wykonywania różnych zawodów nigdy nie zrezygnowała z pisania. Cały czas tworzyła książki. Podjęła także współpracę z różnymi czasopismami, m.in. „Poradnikiem domowym”, „Jestem”, „Gracją”, „Marią Claire”, „Panią”. Największy sukces przyniosła pisarce powieść komediowo-obyczajowa “Nigdy w życiu”, która szybko podbiła serca czytelników. Na podstawie książki powstał film o tym samym tytule. Komedia romantyczna również bardzo przypadła odbiorcom do gustu. 

W kolejnych latach Katarzyna Grochola napisała m.in.: „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!”, „Osobowość ćmy”, „Makatka”, „Zagubione niebo”, “Kryształowy Anioł”, “Rozwiązki miłosne”, “Trzepot skrzydeł” czy “Zielone drzwi”. Niektóre z powyższych powieści również doczekały się ekranizacji. 

Katarzyna Grochola – książki autora w powieści SkupSzop

Katarzyn Grochola bezsprzecznie jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek. Książki autorki sprzedały się w nakładzie niemal pięciu milionów egzemplarzy. W dorobku pisarki znajduje się kilkanaście powieści, wywiady rzeki, a także zbiory opowiadań. Wraz z Andrzejem Wiśniewskim napisała również książkę-rozmowę o terapeutycznych właściwościach zatytułowaną “Związki i rozwiązki miłosne”. 

Książki Katarzyny Grocholi znajdziesz w bogatej ofercie SkupSzopu. Jest to internetowy skup książek zarówno nowych, jak i używanych. Wyróżnia go szeroki asortyment, każdy więc może znaleźć książkę dla siebie. Postaw na SkupSzop i odkryj najciekawsze pozycje literackie.