Jakie są perspektywy pracy w blockchainie

Technologia blockchain to rozproszona księga rachunkowa, która rejestruje transakcje w porządku chronologicznym. Jest podstawą bitcoina i innych kryptowalut, ale ma wiele innych zastosowań. Blockchainy to jeden z najczęściej omawianych tematów we współczesnym świecie. Mają ogromny potencjał, aby zmienić nasze codzienne życie, na przykład poprzez zwiększenie bezpieczeństwa i szybkości transakcji cyfrowych. Technologia blockchain może być wykorzystywana do różnych celów, takich jak np. stworzenie odpornej na manipulację tożsamości cyfrowej, przechowywanie i udostępnianie poufnych danych, takich jak dane medyczne lub informacje o głosowaniu czy też tworzenie smart kontraktów, które są samowykonalne po spełnieniu określonych warunków.

Spis Treści

Ciągły popyt na blockchain

Trend utrzymuje się już parę lat, i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. W rozwoju technologii blockchain biorą udział firmy technologiczne, instytucje finansowe, banki, firmy ubezpieczeniowe i start-upy. Mimo, iż jest to ciągle nowa technologia, a eksperci twierdzą, że rynek stanie się ogromny, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy rzeczywiście tak będzie. Jednak perspektywy rozwoju z pewnością są imponujące. Popyt na usługi i produkty oparte na blockchainie nieustannie rośnie, lecz specjalistów w tej dziedzinie nadal brakuje. Wybór takiej ścieżki kariery może zagwarantować pewną, dobrze płatną pracę, oraz niemal nieograniczone możliwości rozwoju.

Czym zajmuje się blockchain developer?

Wiemy już, że technologia blockchain to przyszłość i wybór tej specjalizacji jest bardzo dobrym wyborem. Ale czym tak naprawdę zajmuje się blockchain deweloper i czym różni się jego praca od pracy „zwykłych” programistów? Definicja nakreśla nam, że blockchain developer zajmuje się budowaniem i optymalizacją systemów opierających się na technologii blockchain, takich jak protokoły, dapps czy smart kontakty. Jakie warunki musi zatem spełniać programista blockchain? Przede wszystkim powinien znać różne języki programowania, język angielski oraz zdolności analityczne. Dodatkowo powinien być wszechstronny i posiadać zdolność szybkiej nauki. Bardzo ważna jest dokładność i dbanie o szczegóły. Kodowanie na blockchainie wymaga szczególnej uwagi. Najmniejsze luki mogą prowadzić do olbrzymich strat, związanych z atakami hakerów. Jak widać warunków jest dosyć dużo, jednak dla chcącego nic trudnego.

Jakie firmy szukają blockchain developerów?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, takich jak Blockchain Ventures Club, które specjalizują się w technologii blockchain. Jest to świetne miejsce dla osoby myślącej o rozpoczęciu kariery w tej branży. Jedną z opcji dla programistów jest szkolenie nowych osób w akademii dev. Praca w międzynarodowym gronie ekspertów może być doskonałym doświadczeniem. Daje to możliwość pracy przy interesujących projektach, które można wspierać i rozwijać. Dla osób potrafiących programować smart kontrakty czy zdecentralizowane aplikacje jest to doskonała okazja na start poważnej kariery blockchain developera.