Jak zdobyć popularność na Instagramie

Prowadzenie prywatnego konta na Instagramie nie jest właściwie żadnym wyzwaniem, ponieważ na ogół nie ma żadnych oczekiwań związanych z zasięgami i ilością obserwujących. Zgoła inaczej wygląda prowadzenie konta, które zostało założone z myślą o tym, by podbijać świat, zdobywać popularność i stopniowo stawać się potężnym narzędziem do zarabiania pieniędzy.

Kreowanie takiego konta na Instagramie to zupełnie inna bajka i wymagająca również innych zabiegów, które pomogą w osiągnięciu upragnionego celu – tłumaczy expert z Polskielajki.pl.

Zwyczajny użytkownik Instagrama, który jest posiadaczem konta wyłącznie po to, by móc swobodnie podzielić się bliskimi atrakcyjnymi zdjęciami rodzinnymi na ogół nie musi zwracać uwagi na kwestie poboczne, np. hasztagi czy regularność wrzucanych postów. Takich pozornie nieistotnych czynników jest bardzo dużo, dlatego pragnąć stworzyć dobre i mocne konto, zdobywające coraz większą popularność, należy się im z bliska przyjrzeć.

Popularność na Instagramie a ładne zdjęcia

Rozpoczynając swoją przygodę z Instagramem należy przede wszystkim uświadomić sobie jedną istotną kwestię. To platforma, która żyje dzięki zdjęciom i to one są podstawą całego zamysłu. W dobie telefonów komórkowych z wybitnymi aparatami zrobienie porządnego zdjęcia nie powinno być większym problemem, choć liczy się także kompozycja, dobór kolorów oraz przejrzystość.

Niezależnie od tego, czego dotyczy nasze konto, zdjęcia powinny przyciągać uwagę i wyróżniać się pozytywnie spośród miliona innych zdjęć wrzuconych na platformę danego dnia. Atrakcyjne, przejrzyste i spójne konto jest oczywiście efektem dobrego rozplanowania całości. Warto temu poświęcić chwilę i zastanowić się, które zdjęcie będzie oddawało najlepiej wartości lub produkt, który chcemy wypromować. Wówczas należy zastanowić się, czy zakup lajków nie powinnen zadziałać w tej początkowej fazie na naszą korzyść. Z pewnością będziemy chcieli jak najszybciej zdobyć grono nowych odbiorców. Inwestycja w lajki zdaje się być dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę fakt, że nasze konto znajduje się jeszcze w powijakach i potrzebujemy nieco większych zasięgów.

Potrzebne narzędzia do zdobycia popularności na Instagramie

Faktem jest, że Instagram to dosyć rozbudowana platforma, która oferuje użytkownikom mnóstwo funkcji pozwalających rozruszać własne konto i zadbać o to, aby stawało się coraz popularniejsze. Oczywiście, ostateczny rezultat zależy od tego, czy inny użytkownik zainteresuje się naszą zawartością i zechce zaglądać na nasze konto. Niemniej, zanim kupimy pierwsze lajki, warto wypróbować korzystanie z dobrych i mocnych hasztagów.

Ogólnodostępne są listy z hasztagami zbanowanymi przez administratorów. Korzystanie z nich znacząco osłabia nasze posty i sprawia, że nie osiągają takich zasięgów, jakich byśmy oczekiwali. Warto również udostępniać filmiki lub zwiastuny na Insta Story, które również są pewnego rodzaju „wabikiem” i przyciągają uwagę innych użytkowników.

Komercyjny profil należy po trosze potraktować jako długoterminowy projekt, który docelowo stanie się przyjemnym narzędziem pracy. Nie da się ukryć, to projekt pochłaniający mnóstwo czasu, aczkolwiek każdy kolejny osiągnięty poziom jest źródłem niesłychanej satysfakcji, podobnie jak zdobywanie nowych klientów lub oferty zarobienia niemałych pieniędzy za pomocą marketingu afiliacyjnego. Wystarczy jedynie korzystać z narzędzi, który Instagram daje każdemu, kto zakłada konto.

Zainwestowanie w kupno lajków to kwestia kontrowersyjna. Dla jednych jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto i oszukiwanie samego siebie oraz innych, dla innych dobry pomysł, który może zaowocować. Zwłaszcza na początku warto skusić się na taką inwestycję, ponieważ może dostarczyć nam zainteresowanych już „na samym starcie”. Mocno grono zainteresowanych zawartością naszego konta to dobry sposób na rozruszanie własnego biznesu. Ilość obserwujących ma także ogromny wpływ na to, jak postrzegane jest nasze konto przez znane marki, które właśnie na tej platformie poszukują partnerów do współpracy.

Musisz być aktywny!

Posiadacze kont na Instagramie często zapominają o jednej rzeczy. Bywają tak bardzo skupieni na śledzeniu ilości lajków pod postami, że zapominają o zaangażowaniu oraz aktywności. Jeżeli chcemy, aby nasze konto ściągało uwagę, musimy sami się uaktywnić, komentować, zachęcać, zadawać pytania wymagających zaangażowania innych użytkowników. Tworzenie takich „relacji” na odległość jest wysoce istotna i sprawi, że nasze konto będzie żyło. To właściwie jedyny sposób na to, aby inni użytkownicy zaglądali i zatrzymywali się u nas na dłużej.

Warto wobec tego każdego dnia poświęcić chwilę, nawiązując rozmowę na innych profilach, komentując i zmuszając poniekąd innych do odwiedzenia naszego konta. Nie należy ignorować także komentarzy pod naszymi postami. Nawet drobna reakcja w formie emotikony sprawia, że na naszym koncie jest „ruch”, a należy pamiętać, że on również jest brany pod uwagę w przypadku oceny atrakcyjności konta.