nasiona

Zainteresował cię temat zbierania nasion konopi i myślisz o rozpoczęciu własnej kolekcji? W takim razie z pewnością przyda ci się solidna dawka wiedzy dotycząca najważniejszych szczegółów tego fascynującego hobby. W ten prosty sposób można uniknąć wielu niepotrzebnych błędów typowych dla nowicjuszy. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem pierwszych kolekcjonerskich nasion marihuany.

Sprawdź obowiązujące w twoim kraju przepisy

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że taka kolekcja jest w pełni legalna w kraju pobytu. W Polsce pomimo dość restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania, uprawy i palenia marihuany można bez obaw kupować, zbierać i sprzedawać nasiona konopi w celach kolekcjonerskich. Jest to związane z tym, że ziarna nie zawierają substancji narkotycznych. Co ciekawe, można je też spożywać. Zabronione jest natomiast kiełkowanie, uprawianie i rozsadzanie nasion Z dość podobnymi przepisami można spotkać się m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech.

Zdobądź podstawową wiedzę o konopiach

Zdecydowanie warto postawić na świadome zbieranie nasion. W ten sposób można stworzyć naprawdę wartościową i efektowną kolekcję. Na dodatek poznawanie poszczególnych odmian może być naprawdę fascynującym zajęciem. Niektóre gatunki nasion z oferty sklepu online taniesianie.pl mogą bowiem pochwalić się interesującą historią i wieloma prestiżowymi nagrodami. Ponadto odrobina wiedzy o popularnych producentach i odmianach może pomóc w uniknięciu niezbyt trafnych zakupów czy też bycia oszukanym. Warto nie tylko poszukać fachowych blogów, ale także dołączyć do forów tematycznych.

Znajdź sprawdzony sklep z nasionami

Kolejnym krokiem powinno być przejrzenie oferty najpopularniejszych dystrybutorów nasion kolekcjonerskich. Warto raczej postawić na sklepy niż na prywatnych sprzedawców. W ten sposób szansa na padnięcie ofiarą oszustwa jest znacznie mniejsza, łatwiej też dochodzić swoich praw w kwestii np. reklamacji. Legalność firmy można szybko sprawdzić poprzez wpisanie jej danych np. w bazie KRS. Ponadto warto zapoznać się z opiniami klientów, z których można dowiedzieć się sporo o jakości oferowanych nasion i obsłudze klienta. Dobrym pomysłem może być też przejrzenie regulaminu sklepu, zasad dostawy i polityki zwrotów.

Zadbaj o prawidłowe przechowywanie

Przechowywanie kolekcjonerskich nasion konopi nie jest trudne, ale wymaga przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim należy chronić ziarna przed światłem, wilgocią i nagłymi zmianami temperatury. Należy też unikać sytuacji, które mogłyby doprowadzić do kiełkowania nasion. Wielu kolekcjonerów swoje zbiory przechowuje w specjalnych albumach. Dobrym pomysłem może być też trzymanie nasion w oryginalnych opakowaniach, które dodatkowo można schować w światłoszczelnym pojemniku i następnie umieścić w lodówce. Warto pamiętać, że prawidłowe przechowywanie nasion to gwarancja zachowania przez nie wysokiej jakości, co może być istotne w momencie ustalania ceny ziaren wystawianych na sprzedaż.