stoisko na targach

Targi branżowe to skuteczny sposób, aby zdobyć nowych klientów i nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Mimo że w obecnych czasach większość firm skupia się na działaniach marketingowych w internecie, to warto również inwestować w budowanie bezpośrednich relacji. Tym bardziej że obecność na takich eventach wcale nie wymaga zainwestowania sporych nakładów finansowych ani czasu, aby przygotować stoisko. Jak to zrobić?

Dobre oświetlenie

Musisz liczyć się z tym, że konkurencja na targach będzie spora. W takich imprezach biorą udział firmy z całej Polski, a także z zagranicy. Ważne jest więc to, aby w jak największym stopniu wyeksponować stoisko i zadbać o to, żeby było widoczne. Osiągniesz to dzięki dobremu oświetleniu, które dodatkowo może uatrakcyjnić punkt wystawowy. Oprócz tradycyjnych lamp warto więc zainwestować w nowoczesne taśmy LED, dzięki którym stworzysz ciekawe aranżacje świetlne.

Konstrukcja stoiska

Podczas niektórych eventów organizatorzy dają możliwość wynajęcia gotowego stoiska. W większości przypadków udostępniają jednak tylko miejsce o określonym metrażu, w którym trzeba samodzielnie zadbać o zabudowę. To daje większe możliwości aranżacji oraz stworzenia konstrukcji tak, aby się wyróżniała na tle innych.

Możesz do tego celu wykorzystać modułowe elementy sceniczne, które są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się nawet podczas targów. Na stronie https://www.bscsystem.pl/ znajdziesz np. składane podłogi wystawiennicze do samodzielnego łączenia. Dzięki nim Twoje stanowisko będzie umieszczone na lekkim podwyższeniu, co sprawi, że będzie lepiej widoczne.

Pomocne mogą okazać się również podesty sceniczne, które wykorzystasz zamiast lady wystawienniczej. Ich zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych stołów po zakończonym evencie masz możliwość złożenia konstrukcji. To ułatwi transport podestów, gdyż nie zajmują dużo miejsca i są lekkie.

Materiały reklamowe

Najważniejszym punktem stoiska są materiały promocyjne. Najczęściej przyjmują one formę papierowych ulotek lub folderów reklamowych. To najlepszy sposób, aby przekazać informacje o firmie, ale może się okazać mało skuteczny. Uczestnicy eventu podczas trwania wydarzenia zgromadzą mnóstwo materiałów papierowych, z czego z połową nawet się nie zapoznają. Aby Twoja firma została lepiej zapamiętana, warto do takich folderów dołączać drobne upominki. Długopisy, breloki, notesy czy pendrive to praktyczne gadżety, które znajdą zastosowanie w domu oraz pracy i sprawią, że przekaz reklamowy trafi do szerokiego grona odbiorców.

Obsługa stoiska

Duży wpływ na to, czy Twoje stoisko odniesie sukces na targach, ma poziom obsługi gości. Na wyjazd powinieneś więc skompletować zespół pracowników, którzy będą profesjonalnie reprezentować Twoją firmę. Komunikatywna, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona ekipa pozytywnie wpłynie na wizerunek marki. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz być pewny, że zyskach nowych klientów i wypromujesz swoje przedsiębiorstwo na szeroką skalę.