Wciągniki łańcuchowe, produkowane przez polską markę Lema, są szeroko stosowane w różnych branżach i dziedzinach, gdzie konieczne jest podnoszenie i przemieszczanie ciężkich przedmiotów. Mają one zastosowanie w wielu różnych dziedzinach od przemysłu poczynając, przez transport i magazyny, na konstrukcjach estradowych kończąc. Jest kilka rodzajów wciągników, które różnią się materiałem, z którego są wykonane czy przeznaczeniem.

Spis Treści

Wciągniki łańcuchowe aluminiowe

Wciągniki łańcuchowe aluminiowe są specjalną odmianą wciągników, w których główny element konstrukcyjny, czyli ramię wyciągowe, wykonane jest z lekkiego stopu aluminium. Ten materiał konstrukcyjny ma wiele zalet. Dzięki niemu aluminiowe wciągniki łańcuchowe są znacznie lżejsze od tradycyjnych, stalowych. To sprawia, że są one bardziej poręczne i łatwiejsze do przenoszenia oraz manewrowania. Operatorzy mogą bez większego wysiłku obsługiwać i przemieszczać wciągarki aluminiowe, co wpływa na efektywność pracy. Poza tym są odporne na korozję, łatwe w czyszczeniu. Poza tym aluminium jest materiałem nieiskrzącym, co ma znaczenie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia iskier.

Wciągnik łańcuchowy ręczny LEMA LMT-005015AL (500 kg; 1,5 m) aluminiowy
Wciągnik łańcuchowy ręczny LEMA LMT-005015AL (500 kg; 1,5 m) aluminiowy

https://lema-wozki.pl/wciagnik-lancuchowy-reczny-lema-lmt-005015al-500-kg-1-5-m-aluminiowy.html

Przykładem wciągnika łańcuchowego ręcznego jest LEMA LMT-005015AL, który potrafi udźwignąć materiały do 500 kg. Jest on wyposażony w dwa obrotowe haki: jeden ładunkowy a drugi w korpusie. Posiada niezawodny mechanizm przekładniowy.  Łańcuch manewrowy i nośny wykonany jest z wysokiej jakości stali. To wszystko powoduje, że LEMA LMT-005015AL jest niezawodnym sprzętem umożliwiającym łatwe podnoszenie, ciągnięcie oraz opuszczanie towarów.

Wciągniki estradowe i sceniczne

Dość specyficznym rodzajem wciągników są wciągniki łańcuchowe sceniczne. Można je spotkać  w teatrach, studiach telewizyjnych, na koncertach. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie znajduje się jakaś scena.  Zaletę wciągników łańcuchowych estradowych marki Lema jest solidna konstrukcja, która gwarantuje niezawodną pracę urządzenia nawet w najcięższych warunkach.

Wciągnik łańcuchowy sceniczny LEMA LMT-0106 TVGC(1000 kg; 6 m) galwanizowany łańcuch
Wciągnik łańcuchowy sceniczny LEMA LMT-0106 TVGC(1000 kg; 6 m) galwanizowany łańcuch

https://lema-wozki.pl/wciagnik-lancuchowy-sceniczny-lema-lmt-0106-tvgc-1000-kg-6-m-galwanizowany-lancuch.html

W szerokiej ofercie wciągników łańcuchowych scenicznych jest  LEMA LMT-0106 TVGC z galwanizowanym łańcuchem. Może on podnosić ładunki o ciężarze do 1 tony. Wciągnik świetnie sprawdza się w teatrach, studiach nagrań oraz na koncertach. Jest to bardzo wytrzymały wciągnik, charakteryzujący się niską masę własną oraz nowoczesnymi podzespołami. Jego intensywne użytkowanie nie wpływa na jakość. Wciągnik posiada dwa obrotowe haki, hamulec zabezpieczający oraz dwa ocynkowane łańcuchy. LEMA LMT-0106 TVGC potrafi unosić ciężary na wysokość nawet 6 metrów.

Wciągniki łańcuchowe ręczne

Do wyboru są też najbardziej popularne i radzące sobie z podnoszeniem wielkogabarytowych ładunków wciągniki łańcuchowe ręczne. Marka LEMA zadbała, aby każda taka wyciągarka była wyposażona w osprzęt ułatwiający eksploatację. Wciągniki łańcuchowe ręczne różnią się między sobą udźwigiem oraz wysokością podnoszenia. Wszystkie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich dużą wytrzymałość. Ręczne wciągarki łańcuchowe Lema są odporne na uszkodzenia spowodowane uderzeniami i działają bez zarzutu przez długi czas. Mała masa własna oraz prosta obsługa stanowią idealne dopełnienie oferowanych urządzeń.

Wciągnik łańcuchowy ręczny LEMA LMT-0103C (1000 kg; 3 m)
Wciągnik łańcuchowy ręczny LEMA LMT-0103C (1000 kg; 3 m)

https://lema-wozki.pl/wciagnik-lancuchowy-reczny-lema-lmt-0103c-1000-kg-3-m.html

Ciekawą propozycją jest wciągnik łańcuchowy ręczny LEMA LMT-0103C, który potrafi udźwignąć ładunek ważący tonę i można nim manewrować na wysokość do 3 metrów. To bardzo prosta w obsłudze i konserwacji wyciągarka, która cieszy swoją niezawodności użytkowników przez długi czas. Wciągnik wyposażony jest w wysokiej klasy podzespoły oraz w hamulec zabezpieczający przed samoczynnym opuszczaniem ładunku.

Wciągniki łańcuchowe Lema charakteryzują się solidną konstrukcją i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Użytkownicy cenią sobie możliwość ich długotrwałej sprawności. W ofercie marki Lema na stronie www.lema-wozki.pl z pewnością każdy znajdzie wyciągnik łańcuchowy idealnie dopasowany do własnych potrzeb i specyfiki branży, w której będzie wykorzystywał tę wyciągarkę.