System monitorowania pojazdów

Chcesz, by Twoja flota była bezpieczna? Zobacz, jak system monitorowania pojazdów utrudnia życie złodziejowi. Monitoring GPS z lokalizacją i zdalnym unieruchomieniem.

Jaką wartość ma Twoja flota? Nawet, jeśli w Twojej głowie pojawiła się natychmiastowa odpowiedź wyrażona w dowolnej walucie, może się okazać, że jej nie doceniasz. Nie chodzi tu bowiem bynajmniej o sumaryczną wartość wszystkich aut, łodzi czy maszyn, które posiadasz. Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi należy doliczyć do tego sumę, jaką możesz na nich zarobić. A potem dodać wartość kar, których nie płacisz, jeśli wywiązujesz się ze zleceń w terminie.

Jeśli podejść do obliczeń w ten sposób, okazuje się, że Twoje pojazdy są niemal bezcenne. Szczególnie można to odczuć, kiedy jeden z nich zostanie nagle skradziony.

Jak wygląda kradzież samochodu bez monitoringu GPS?

Kradzież pojazdu wchodzącego w skład floty transportowej nie jest zadaniem prostym. Każdy z nich można jednak sprzedać za całkiem sporą kwotę. Cenny bywa także towar, który przewozisz. Dlatego amatorów cudzej własności nie brakuje. Są gotowi pokonać typowe zabezpieczenia. Bywa też, że stanowią zagrożenie dla Twoich pracowników.

Możesz więc spodziewać się, że w pewnym momencie ktoś połasi się na Twój pojazd. Taka świadomość nie powinna Ci jednak spędzać snu z powiek i być źródłem nieustającego stresu. Lepiej potraktować tę wiedzę jako szansę na poczynienie odpowiednich przygotowań. Czy wiesz, co skutecznie odstrasza złodzieja? System monitorowania pojazdów GPS.

System monitorowania pojazdów wysyła automatyczne powiadomienia.

Dlaczego system monitoringu jest tak skuteczny? Otóż kiedy go wdrożysz, pojazdu będzie można używać jedynie po dokonaniu autoryzacji. Przy próbie uruchomienia służbowego auta przez osoby nieuprawnione system natychmiast wysyła raport do centrali. Jednocześnie lokalizator GPS podaje dokładne umiejscowienie pojazdu w chwili zdarzenia. Od Ciebie zależy, jak zareagujesz na zgłoszenie. Wystarczy jeden Twój ruch, by skierować służby mundurowe w odpowiednie miejsce.

Monitoring pojazdów pozwala na zdalne unieruchomienie.

To nie wszystko. System monitorowania pojazdów pozwala nie tylko na zarządzanie flotą i śledzenie jej. Jego funkcje znacznie wykraczają poza rolę czysto informacyjną. Monitoring GPS umożliwia zdalne unieruchomienie pojazdu. Nie ma przy tym znaczenia, czy znajduje się on w najbliższej okolicy czy też wyjechał poza granice kraju.

Złodzieje wiedzą dobrze, że w takim momencie narażają się na poważne niebezpieczeństwo. Prędzej więc porzucą swój łup, niż będą próbowali kontynuować próby uruchomienia. Skuteczna kradzież zajmuje zwykle nie więcej niż minutę. Jeśli pojazd firmowy jest dobrze zabezpieczony, przejęcie go  okazuje się niemożliwe.

Z systemem lokalizacji pojazdów GPS możesz zarządzać flotą wydajnie i bezpiecznie.

Monitoring floty zabezpiecza Twoją własność i może przynieść Ci pokaźne oszczędności. Korzystając z usług dobrej firmy dostarczającej system GPS, możesz tworzyć raporty dotyczące kontroli paliwa. Przydadzą się podczas wprowadzania we własnym przedsiębiorstwie zasad eco-drivingu. Bez problemu będziesz też kontrolować czas pracy swoich kierowców. Co ważne, usprawnisz komunikację w firmie i zyskasz mnóstwo czasu dzięki automatyzacji części zadań.

Z tego względu jeśli wciąż wahasz się nad tego rodzaju inwestycją, natychmiast zrezygnuj z wątpliwości. Monitoring GPS zwyczajnie się opłaca. Przekonasz się o tym już w pierwszych miesiącach od wdrożenia.