Pożyczanie bez wychodzenia z domu

Pożyczki online to coraz popularniejsza forma finansowania różnych wydatków. Dzięki niej możliwe jest opłacenie zagranicznych wakacji, zakup nowego sprzętu komputerowego lub przygotowanie wyprawki dla niemowlęcia. Całkowity koszt pożyczki jest zależny od wybranej oferty, dlatego przed zaakceptowaniem umowy z konkretną firmą, warto sprawdzić, czy jest ona atrakcyjna. Dowiedz się, co wpływa na koszty pożyczki online udzielanej 7 dni w tygodniu.

Spis Treści

Pożyczka online – na jakich zasadach jest udzielana?

Ustawa o kredycie konsumenckim reguluje pewne zasady, na których udzielane są pożyczki pozabankowe. Pożyczki online są dostępne przez 7 dni w tygodniu, dlatego nie trzeba zaciągać „na przyszłość”. Można zgłosić się po nie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Pożyczkodawca jest zobowiązany do sprawdzenia zdolności kredytowej klienta, jego historii w BIK i zadłużenia u komornika. Ocena zdolności kredytowej w firmach pozabankowych odbywa się jednak na uproszczonych warunkach. Klient nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń ani potwierdzać wysokości osiąganych dochodów. Podstawowym warunkiem udzielenia pożyczki jest brak zadłużenia. Jeśli posiada się negatywną historię w BIK, udzielenie pożyczki jest niemożliwe.

Do oceny zdolności kredytowej klienta firmy pożyczkowej wykorzystuje się oświadczenie pożyczkobiorcy. To właśnie on jest odpowiedzialny za to, by realnie określić, czy jest w stanie regularnie płacić raty. Jeśli nie posiada stałych dochodów lub są one za niskie, powinien odstąpić od zawarcia umowy pożyczki.

Pożyczki pozabankowe – gdzie ich szukać?

Firmy pożyczkowe działają przede wszystkim w Internecie. Można je znaleźć za pomocą różnego rodzaju porównywarek. Tanie pożyczki przez Internet są dostępne z każdego miejsca w Polsce dla wszystkich pełnoletnich osób. Użytkownik może zaciągnąć zobowiązanie bez wychodzenia z domu przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że posiada własne konto bankowe, a gotówkę otrzyma się bezpośrednio przelewem.

W sieci znajdzie się pożyczki online na różne kwoty udzielane na odmiennych warunkach. Do wyboru ma się zarówno chwilówki na niskie sumy, w tym szybkie pożyczki z zerowym oprocentowaniem, jak i pożyczki ratalne, które spłaca się nawet w kilkudziesięciu ratach. Maksymalnie pożyczy się w ten sposób do 15-20 tysięcy złotych, co jest kwotą umożliwiającą dokonanie większych remontów lub zakupu samochodu.

Na co uważać, gdy chce się skorzystać z pożyczki online?

Pierwszym, na co powinno się zwrócić uwagę, gdy szuka się pożyczki przez Internet, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To właśnie ona ma decydujący wpływ na to, ile zapłaci się za pożyczkę. Im rrso jest wyższe, tym droższe jest zobowiązanie. Z tego powodu tak ważne jest porównanie różnych ofert przed zawarciem umowy pożyczki.

Ponadto powinno się sprawdzić, czy dany pożyczkobiorca jest wpisany do rejestru pośredników kredytowych. Dzięki temu zyska się pewność, że korzysta się z uczciwej oferty. Jest to gwarancja, że firma naliczy odsetki zgodnie z prawem, poinformuje o wszystkich kosztach pożyczki oraz nie wykorzysta danych osobowych do celów innych nie udzielenie kredytu.

Korzystanie z pożyczek przez Internet nie wymaga spełnienia wielu formalności, dlatego osoby, które je zaciągają powinny zachować zdrowy rozsądek. Jeśli ma się problemy finansowe ze spłatą dotychczasowych zobowiązań, nigdy nie powinno się zaciągać kolejnych. Dotyczy to również sytuacji, gdy nie ma się stałych dochodów i chce się pożyczyć pieniądze na codzienne wydatki. Takie zachowania tylko pogorszą sytuację finansową i doprowadzą do spirali kredytowej.