Nowa szansa dla firm na skraju upadłości

Kryzys w firmie? Wiele przedsiębiorstw napotyka takie problemy. Wydawać by się mogło, że znajdowanie się na pochyłej może zmierzać tylko ku upadkowi. Wcale tak nie musi być. Ratunkiem może okazać się restrukturyzacja firmy. Warto wiedzieć, iż istnieje coś takiego, jak Prawo Restrukturyzacji, dzięki czemu kryzys wcale nie musi być początkiem końca przedsiębiorstwa.

Spis Treści

Co należy wiedzieć o restrukturyzacji?

Słowo ciężkie w wymówieniu, a i w zrozumieniu będzie podobnie. Niewielu przedsiębiorców jest w stanie zrozumieć na czym polega taki stan. Na szczęście, także w tym temacie można liczyć na wsparcie. Chociażby ze strony https://www.wojcikdoradztwo.pl/. Takie firmy pomogą, jeżeli chodzi o opracowanie planów restrukturyzacji, które mogą być początkiem poważnych zmian w przedsiębiorstwie.

„Celem postępowania restrukturyzacyjnego jest uniknięcie upadłości” – to zdanie znaleźć można w ustawie, która odnosi się do wspomnianego procesu. Niejako ma ono dać właścicielom poszczególnych firm nadzieję na to, że są oni jeszcze w stanie poradzić sobie z kryzysem. Czy tak faktycznie będzie? Zależne jest to od działań, jakie zostaną podjęte.

Kto może podać się restrukturyzacji?

Czy każda firma może poddać się restrukturyzacji? Teoretycznie tak. Praktycznie – należy spełnić dwa warunki, aby takie działania mogły zostać wdrożone. Wśród tych warunków można wymienić:

  • stan niewypłacalności,
  • możliwość wystąpienia niewypłacalności w najbliższym czasie.

Uwaga! Ustawa odnosząca się do restrukturyzacji definiuje również takie pojęcie, jak „niewypłacalność”. Nigdy to nie może być indywidualna decyzja przedsiębiorcy, „który przeczuwa kłopoty”. Musi to być dogłębnie wykonana analiza, która pomoże wdrożyć proces restrukturyzacji.

Skomplikowane? To fakt. Jeżeli dana osoba nie ma w tej kwestii doświadczenia, to może się pogubić. Dlatego też ważne jest podjęcie współpracy z odpowiednim partnerem, który w sposób indywidualny podejdzie do poszczególnych przedsiębiorstw. Dzięki temu uda się uratować przedsiębiorstwo.