Jaki garnitur męski dla taty Pana Młodego

Dzień ślubu to wielkie wydarzenie nie tylko dla nowożeńców, ale również ich najbliższych, a już szczególnie dla rodziców. Aby podkreślić rangę tego dnia, powinni oni zadbać o odpowiedni strój. Co może włożyć ojciec Pana Młodego?

Większość gości uczestniczących w weselu ma ten komfort, że mogą oni postawić na garnitury, w których chodzą na co dzień. Jednak Pan Młody i rodzice muszą postarać się bardziej. Nie będziemy przybliżać tutaj mody ślubnej i propozycji dla Pana Młodego, bo kwestia ta jest bardzo obszerna. Skoncentrujmy się natomiast na tym, w co może ubrać się ojciec Pana Młodego, który również powinien zadbać o swoją garderobę.

Zalecana kolorystyka

Wybierając garnitur męski, musimy zdecydować, w jakim będzie kolorze. Za najbezpieczniejszy uważa się kolor granatowy. Jest uniwersalny, można go łączyć z różnymi dodatkami i sprawdzi się właściwie o każdej porze roku. Obok granatu poleca się garnitury grafitowe i szare. Przy czym jeśli wesele ma być latem, to lepszym wyborem będą modele jaśniejsze. Wystrzegać się trzeba koloru czarnego. Z jednej strony kojarzy się z żałobą, co kłóci się z charakterem wydarzenia, z drugiej strony czarne garnitury poleca się tylko na formalne wydarzenia, które odbywają się wieczorem.

Tyle, jeśli chodzi o klasykę. Być może lubimy podążać za modą, a garnitury nosimy często. Wtedy też wesele jest okazją, podczas której możemy założyć coś zupełnie innego. Ciekawą propozycją jest na przykład szary garnitur w granatową kratkę. To modne rozwiązanie, które z pewnością pozwoli wyróżnić się na tle innych gości.

Jak wybrać krój?

Kiedy zamierzamy kupić garnitur, zawsze musimy przyjrzeć się swojej sylwetce. Dobry garnitur to ten, który jest idealnie dopasowany do figury, niezależnie od tego, na jaką okazję go kupujemy. Marynarka nie może być za ciasna, nie może też być zbyt luźna. Rękawy powinny odsłaniać 1 cm mankietu koszuli. Natomiast spodnie nie mogą zwijać się w nieestetyczną harmonijkę ani odsłaniać łydki.

Na wesele możemy założyć garnitur trzyczęściowy, czyli wersję z kamizelką, albo garnitur dwuczęściowy. Na pierwszy wariant powinni zwrócić uwagę szczupli Panowie. Kamizelka sprawi, że nasz strój będzie wyglądać bardziej odświętnie. Warto też poeksperymentować z kolorami. Przykładowo kiedy decydujemy się na granatowy garnitur, dobierzmy do niego szarą kamizelkę. Z kolei przy masywniejszej posturze, znacznie lepiej sprawdzi się garnitur dwurzędowy. Jeżeli chcemy zatuszować nadmiar kilogramów, musimy spojrzeć także na to, by klapy marynarki nie były zbyt wąskie, natomiast spodnie muszą być proste i bez zaszewek.

Ważne są dodatki

Garnitur to nie wszystko. Liczą się także dodatki. Podstawą jest dobrej jakości elegancka koszula z długim rękawem. Dobrą propozycją jest koszula z krytą listwą guzikową. Następnie musimy dobrać pasujący do garnituru krawat i poszetkę – dobrze, by poszetka i krawat nie były takie same, mają do siebie pasować, ale nie powinny być w tym samym kolorze i z tym samym wzorem. Buty mają być czarne lub brązowe. Do tego elegancki czarny lub brązowy pasek z prostą klamrą.