wydatki

Uwielbiasz zakupy, wydawanie to twój żywioł, a pieniądze w błyskawicznym tempie znikają z twojego konta? Ten poradnik jest właśnie dla ciebie! Podpowiemy, jak zaplanować wydatki, jednocześnie nie odmawiając sobie przyjemności.

Spis Treści

Złote zasady wydawania

Jeśli wybierasz się na zakupy – nie ma znaczenia, czy są to zakupy stacjonarne, czy w sieci – warto trzymać się kilku zasad, które pozwolą ci uniknąć niepotrzebnych wydatków:

  1. Przygotuj listę zgodnie z rozkładem towaru w sklepie – jeśli zwykle robisz zakupy w tym samym miejscu, przygotuj sobie listę w taki sposób, abyś mógł ją po kolei realizować. Dzięki temu unikniesz kluczenia między alejkami, które kusić będą produktami spoza twojej rozpiski. To także znaczna oszczędność czasu.
  2. Nie rób zakupów, będąc głodnym – kiedy jesteś głodny, automatycznie masz ochotę kupić wszystko, co lubisz i co jest smaczne. Po powrocie do domu zorientujesz się, że połowy z tych produktów nie potrzebujesz lub – co gorsza – zepsują się, zanim zdążysz ich użyć. Dlatego do sklepu spożywczego wybieramy się po solidnym posiłku!
  3. Sprawdź różne oferty – dotyczy to w szczególności zakupu elektroniki czy innego sprzętu. Zanim zdecydujesz się na wizytę w konkretnym sklepie, sprawdź, czy konkurencyjny nie ma lepszej oferty cenowej albo na przykład nie daje dłuższej gwarancji.
  4. Unikaj kompulsywnych zakupów – spontaniczność to bardzo dobra cecha, ale nie w przypadku próby oszczędzania pieniędzy. Lepiej unikać nadzwyczajnych okazji i nagłych promocji. Bywają zwodnicze dla portfela.
  5. Uważaj na niepewne promocje – oszustów nie brakuje! Podejrzanie atrakcyjne ceny lepiej jest sprawdzić w sprawdzonym źródle.
  6. Nie daj się zwariować! To chyba najważniejsza zasada. Odrobina zdrowego rozsądku to najlepsze podejście nie tylko do zakupów. Warto jest zasadę złotego środka stosować w wielu sytuacjach.

A co w razie przeszacowania?

Może zdarzyć się tak, że niestety nie uda ci się zamknąć w zakładanym budżecie. Nie panikuj, to się zdarza każdemu – nie ma osoby, która chociaż raz nie wydałaby więcej, niż powinna. Właśnie na takie okazje przygotowana jest pożyczka przez Internet – błyskawiczna, bez zbędnych formalności i żmudnych wycieczek z dokumentami, sprawdź ofertę na stronie https://www.provident.pl/pozyczka-przez-internet. Zanim jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy, upewnij się, że wchodzisz we współpracę z godną zaufania firmą. Lista zarejestrowanych firm pożyczkowych jest dostępna na stronie KNF. Warto się upewnić, że pożyczka przez Internet rozłożona jest na dogodne raty, które w żaden sposób nie nadszarpną comiesięcznego ustalonego budżetu.