Dobra firma rekrutacyjna w Warszawie:

Prawdopodobnie nie ma w Warszawie przedsiębiorcy, który nie miałby problemu z obsadzeniem wolnych etatów. Braki kadrowe dają się we znaki firmom z każdej branży, od budowlanki, przez logistykę, aż po IT i usługi. Rynek pracownika zostanie z nami na dłużej, stąd już dziś warto zdecydować się na nawiązanie współpracy z dobrą firmą rekrutacyjną w Warszawie. To oszczędzi mnóstwo czasu i nerwów podczas najbliższego uzupełniania wakatów. Czym trzeba się kierować wybierając agencję HR? Wymieniamy najważniejsze kryteria.

Spis Treści

Doświadczenie

Nie chodzi jednak tylko o staż rynkowy. Firma rekrutacyjna w Warszawie, której warto powierzyć pozyskanie pracowników, powinna przede wszystkim mieć doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw z naszej branży. Przykładowo: jeśli działasz w IT, to rozglądaj się za agencjami pracy, które w przeszłości realizowały procesy rekrutacyjne na rzecz firm z tego samego sektora, nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Międzynarodowe doświadczenie jest tutaj szczególnie wskazane, ponieważ wiele dobrych wzorców rekrutacyjnych można przenieść na polski grunt. Jeśli coś sprawdziło się np. w Wielkiej Brytanii, to nie ma powodu, aby nie zadziałało w Polsce – zwłaszcza, że gospodarki obu krajów są do siebie dość podobne (bazują na usługach i popycie wewnętrznym), mamy również zbliżony poziom bezrobocia i mocno korzystamy z emigracji zarobkowej.

Najważniejsze jest natomiast to, aby wybrana firma rekrutacyjna w Warszawie potrafiła udowodnić swoje doświadczenie oraz mogła pochwalić się imponującą listą klientów. Jeśli widzimy, że dana agencja pozyskiwała pracowników dla największych marek, budowała zespoły dla centrów usług wspólnych BPO i SSC czy odpowiadała za wdrożenie outsourcingu w międzynarodowych korporacjach, to możemy być pewni jej profesjonalizmu.

Zakres usług

Nawiązując współpracę z firmą rekrutacyjną w Warszawie dobrze będzie upewnić się, że dana agencja może nam zaoferować najróżniejsze strategie pozyskiwania pracowników. Nie ma sensu się ograniczać, skoro na tak trudnym rynku pracy trzeba pozostać elastycznym. Podstawą jest to, aby agencja świadczyła profesjonalne doradztwo HR i była w stanie dobrać narzędzia rekrutacyjne idealnie dopasowane do sytuacji oraz realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Niestety, wiele firm rekrutacyjnych w Warszawie i innych polskich miastach poprzestaje tylko na standardowej rekrutacji i w ramach tej usługi oferuje tylko tworzenie i publikowanie ogłoszeń, przyjmowanie podań oraz przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. To może być zbyt mało, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, które poszukują fachowców w bardzo wąskich dziedzinach.

Dobra firma rekrutacyjna w Warszawie powinna więc zaoferować swojemu klientowi takie usługi, jak:

  • headhunting – czyli aktywne poszukiwanie pracownika, dotarcie do niego własnymi kanałami bez ogłaszania rekrutacji, dyskretne złożenie mu propozycji zmiany miejsca zatrudnienia i pilotowanie całego procesu aż do korzystnego dla klienta finału;
  • outsourcing – na przykład outsourcing IT. Budowanie zewnętrznych zespołów specjalistów bywa bardzo korzystną alternatywą dla standardowego zwiększania zatrudnienia, szczególnie w sytuacji, gdy pracodawca potrzebuje dodatkowych rąk do pracy „na już”, ale nie jest pewien, czy po zakończeniu zlecenia nadal będzie mógł utrzymać dużą liczbę etatów;
  • outsourcing procesów rekrutacyjnych – to kompleksowa usługa, która pozwala przedsiębiorcy powierzyć wszystkie obowiązki związane z rekrutacją wyspecjalizowanym w tym ekspertom. Oszczędzamy czas, energię, nie obciążamy dodatkowymi zadaniami pracowników, a na końcu minimalizujemy ryzyko zatrudnienia nieodpowiedniej osoby;

Indywidualne podejście

Stosowanie matrycy w ogóle nie sprawdza się na dzisiejszym rynku pracy. Firmy rekrutacyjne muszą dobierać metody pozyskiwania pracowników pod danego klienta. Inne potrzeby będzie mieć mała firma, która chce zwiększyć zatrudnienie tylko w związku z realizacją pojedynczego zlecenia, inne natomiast korporacja, która np. uruchamia centrum usług wspólnych BPO w Warszawie i musi w krótkim czasie obsadzić kilkadziesiąt wakatów.

Dlatego dobra agencja rekrutacyjna zaczyna współpracę nie od przesłania cennika usług, ale od zaproszenia klienta na rozmowę, z której wnioski posłużą do przygotowania indywidualnej oferty.

Opinie dotychczasowych klientów

Zawsze dobrze jest wiedzieć, że planujemy nawiązać współpracę z rzetelnym partnerem. W dobie powszechnego dostępu do Internetu ustalenie tego nie powinno stanowić żadnego problemu. Na warszawskim rynku nie brakuje firm rekrutacyjnych, co nie oznacza, że każda z nich jest godna polecenia. Warto zatem sprawdzić, co na jej temat sądzą dotychczasowi klienci.

Pod tym względem zdecydowanie wyróżnia się firma rekrutacyjna Verita HR, z której ofertą możesz się zapoznać na https://veritahr.com/warszawa/. Usługi tej agencji rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% pracowników, którzy znaleźli zatrudnienie za jej pośrednictwem. To najlepsze wyniki w całej Warszawie.