Co warto brać na abonament

Abonament – z czym najczęściej jest kojarzony? To comiesięczna opłata w zamian za zapewnioną usługę czy produkt.

Samochód na abonament – jak to wygląda i czy się opłaca?

Spora część osób w dzisiejszych czasach nie może sobie wyobrazić już życia bez posiadania własnego samochodu. Niestety, jest to duży wydatek dla wielu z nas. Co zatem zrobić w tej sytuacji? Warto zainteresować się opcją w postaci wynajmu długoterminowego. Umowa zawierana jest zazwyczaj na dwanaście miesięcy. Istnieją niektóre firmy, które się w tym specjalizują. Wybieramy pakiet oraz samochód, od którego będzie zależała cena abonamentu. Podpisujemy umowę i płacimy wstępną opłatę. Odbieramy auto, a co miesiąc opłacamy z góry abonament. Pod koniec umowy zwracamy pojazd – możemy wtedy wybrać następną ofertę na inne auto. Najczęściej w kwocie abonamentu podawany jest limit na kilometry, które mamy do wykorzystania. Zazwyczaj jest to dziesięć tysięcy kilometrów, które możemy sobie zwiększać dokonując dodatkowej opłaty. Za szkody samochodu odpowiemy my sami, ewentualnie może je pokryć polisa AC, niestety wtedy będziemy musieli zapłacić droższe ubezpieczenie lub naprawić usterkę z własnej kieszeni. Samochód na abonament to idealny pomysł dla tych, którzy lubią dużo podróżować i potrzebują aktualnie pojazdu. Co roku posiadamy możliwość testowania nowego modelu. Jest to także oferta dobra dla tych, których nie stać, by wziąć kredyt samochodowy, a na przykład nie chcą poruszać się używanym autem – skutkować to może częstymi awariami. Samochód w abonamencie przyda się w momencie, gdy nagle zostajemy bez auta, ale nie chcemy jednorazowo płacić dużej kwoty.

Telefon na abonament – czy to ma sens?

Oglądając telewizję, często możemy natrafić na reklamy sieci komórkowych, ochoczo zachęcają klientów do kupienia telefonu na abonament, który bowiem stał się alternatywą dla kart telefonicznych. Jakie są jednak z tego korzyści? Czy jest to wygoda czy zbędny wydatek? Abonament telefoniczny jest sposobem na otrzymanie taniego smartfonu. Nowoczesny telefon jest wzbogacony o różne przydatne funkcje, a to przekłada się na ich wartość. Dlatego niektórzy klienci decydują się na kupno samego telefonu. Nie ma jednak przeszkód, aby wziąć telefon na raty, wtedy jednak musimy sami zastanowić się nad wyborem odpowiedniej taryfy. Idealnym pomysłem w takim przypadku będzie abonament na telefon. Podpisując umowę sami wybieramy konkretny model telefonu, który staje się częścią abonamentu.

Decydując się na tańszy smartfon, możemy uniknąć dodatkowej opłaty podczas zakupu. Wartość telefonu zostaje wliczona w opłacany abonament. Istnieje kilka powodów, dlaczego taka opcja jest opłacalna. Przede wszystkim spłacany jest tylko jeden rachunek, ponieważ rata telefonu została połączona z płatnością za telekomunikacyjne usługi. Dodatkowo, sieci posiadają interesujące programy lojalnościowe, dzięki temu istnieje możliwość zdobycia dużych rabatów podczas przedłużania umowy. Będąc klientem danego operatora mamy prawo otrzymać informację o specjalnej ofercie, która będzie przygotowana po zaakceptowaniu naszych poprzednich umów. Wszystko co musimy zrobić, to nawiązać kontakt z działem obsługi w celu otrzymania niezbędnych informacji, które będą dotyczyły osobistej oferty.