Co warto brać na abonament

Zastanawiasz się nad wymianą lub kupnem samochodu? Sprawdź wszystkie dostępne formy finansowania i wybierz tą ofertę, która najbardziej Ci się opłaca. Obecnie jedną z popularniejszych form nabycia samochodów przez firmy i osoby prywatne jest wynajem samochodu. To opcja, w której nasz nowy samochód otrzymujemy w tzw. abonamencie opłacanym w co miesięcznym zobowiązaniu.

Spis Treści

Samochód na abonament – jak to wygląda i czy się opłaca?

Spora część osób w dzisiejszych czasach nie może sobie wyobrazić już życia bez posiadania własnego samochodu. Jeśli panujemy nabyć nowy samochód, warto zainteresować się opcją w postaci wynajmu długoterminowego. To rozwiązanie charakteryzuje się tym, że płacimy jedynie za użytkowanie samochodu, bez konieczności przejmowania się o serwisy, ubezpieczenia czy awarie. Aby skorzystać z wynajmu długo terminowego wybieramy tylko odpowiedni pakiet oraz samochód, to od niego będzie zależała cena abonamentu. Podpisujemy umowę i odbieramy auto, a co miesiąc opłacamy z góry abonament. Pod koniec umowy zwracamy pojazd – możemy wtedy wybrać następną ofertę na inne auto. Najczęściej w kwocie abonamentu podawany jest limit na kilometry, które mamy do wykorzystania. Skorzystanie z wynajmu długoterminowego daje nam nie tylko pewność mobilności, ale możliwość jazdy zawsze nowym samochodem. Samochód na abonament to idealny pomysł dla tych, którzy lubią dużo podróżować i potrzebują niezawodnego pojazdu.

Telefon na abonament – czy to ma sens?

Oglądając telewizję, często możemy natrafić na reklamy sieci komórkowych, ochoczo zachęcają klientów do kupienia telefonu na abonament, który bowiem stał się alternatywą dla kart telefonicznych. Jakie są jednak z tego korzyści? Czy jest to wygoda czy zbędny wydatek? Abonament telefoniczny jest sposobem na otrzymanie taniego smartfonu. Nowoczesny telefon jest wzbogacony o różne przydatne funkcje, a to przekłada się na ich wartość. Dlatego niektórzy klienci decydują się na kupno samego telefonu. Nie ma jednak przeszkód, aby wziąć telefon na raty, wtedy jednak musimy sami zastanowić się nad wyborem odpowiedniej taryfy. Idealnym pomysłem w takim przypadku będzie abonament na telefon. Podpisując umowę sami wybieramy konkretny model telefonu, który staje się częścią abonamentu.

Decydując się na tańszy smartfon, możemy uniknąć dodatkowej opłaty podczas zakupu. Wartość telefonu zostaje wliczona w opłacany abonament. Istnieje kilka powodów, dlaczego taka opcja jest opłacalna. Przede wszystkim spłacany jest tylko jeden rachunek, ponieważ rata telefonu została połączona z płatnością za telekomunikacyjne usługi. Dodatkowo, sieci posiadają interesujące programy lojalnościowe, dzięki temu istnieje możliwość zdobycia dużych rabatów podczas przedłużania umowy. Będąc klientem danego operatora mamy prawo otrzymać informację o specjalnej ofercie, która będzie przygotowana po zaakceptowaniu naszych poprzednich umów. Wszystko co musimy zrobić, to nawiązać kontakt z działem obsługi w celu otrzymania niezbędnych informacji, które będą dotyczyły osobistej oferty.