A4 cena
unsplash.com

Opłata za A4 idzie w górę. Za przejazd samochodem osobowym płacimy teraz 10 zł, a październiku trzeba będzie wyjąć z portfela 12 zł. 

Zmiana opłaty za A4 została ogłoszona przez operatora odcinka A4 Kraków-Katowice, spółkę Stalexport Autostrada Małopolska.

To pierwszy wzrost ceny za przejazd A4 od 2015 roku.

Opłata za A4

Od 1 października 2020 roku zmieni się stawka opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1. To motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach. Ich kierowcy zapłacą 2 zł więcej czyli 12 zł na każdym z dwóch placów poboru opłat: w Mysłowicach i Balicach.

Uwaga! Motocykliści skorzystają z bonifikaty. Dzięki niej zapłacą 6 zł na każdej bramce.

To nie wszystko.

A4 Go
unsplash.com

Opłata za A4 – aplikacja popłaca

Stalexport Autostrada Małopolska ma też dobrą informację dla kierowców samochodów osobowych, którzy używają płatności automatycznych. Chodzi o A4Go, Telepass oraz aplikacje Autopay bądź SkyCash.

Te osoby nadal – pomimo zmiany stawki – skorzystają z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy.

Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą.

Co z pozostałymi pojazdami?

Spółka informuje, że stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) pozostaną bez zmian.

(Sprawdź konkurs z systemem Galileo – cenne nagrody czekają)

A4Go – cena

Kierowcy samochodów osobowych korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule prepaid do 30 września br. mogą zakupić impulsy na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków. Zapłacą za nie 7 zł, a będą mogli nimi opłacać przejazdy przez kolejne dwa lata.

Spółka przypomina, że urządzenia pokładowe A4Go i impulsy można nabyć w serwisie www.a4go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach.

Elektroniczny pobór A4Go może być praktycznym rozwiązaniem dla osób i przedsiębiorców, którzy regularnie korzystają z autostrady (np. właścicielom flot).

Elektroniczny pobór działa przy użyciu zainstalowanego na przedniej szybie pojazdu urządzenia pokładowe A4Go. 

videotolling A4
unsplash.com

Videotolling na A4

Użytkownicy aplikacji SkyCash też skorzystają z promocji. Potrwa ona do końca 30 września.

To videtolling – płatność na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej z aplikacją SkyCash.

Kierowcy samochodów osobowych korzystający z videotollingu płacą na A4 Katowice-Kraków o 3 zł mniej na każdym z dwóch placów poboru. Dodatkowo przejeżdżają szybciej przez bramki oraz dostaną zwrot na kartę, którą został opłacony pierwszy, jedenasty i dwudziesty pierwszy przejazd autostradą ze SkyCash.

W promocji można wziąć udział aktywując w aplikacji SkyCash usługę Autostrady.

Na każdym z dwóch placów poboru (w Mysłowicach i Balicach) dla videotollingu przeznaczono 3 bramki oznakowane kamerą na żółtym tle.

Kierowcy używający tej metody nie muszą zatrzymywać się na bramce. Odczyt tablicy rejestracyjnej przebiega natychmiastowo, a opłata za przejazd pobierana jest z karty płatniczej przypisanej do konta w aplikacji Autopay/ SkyCash (do pobrania z Google Play lub AppStore).

Źródło: www.autostrada-a4.com.pl