Leasing Skody

Skoda to jedna z najchętniej kupowanych w naszym kraju marek samochodów. Szczególnie chętnie kupujemy modele Octavia oraz Fabia, będące jednymi z najchętniej wybieranych samochodów w naszym kraju w ogóle. Ponadto, popularnością cieszą się modele SUV-ów – zwłaszcza Karoga oraz Kodiaga. Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem samochodu Skoda w leasing – poniżej podpowiadamy, kiedy i dlaczego jest to korzystnym rozwiązaniem oraz o czym warto pamiętać, przeglądając dostępne oferty leasingowe.

Leasing Skoda – od A do Z

Leasing samochodów osobowych to rozwiązanie wybierane szczególnie chętnie przez polskich przedsiębiorców. Najczęściej, jest ono alternatywą względem możliwości wzięcia kredytu na zakup pojazdu. W przeciwieństwie jednak do niego leasing przebiega nieco inaczej. Przede wszystkim – przez czas trwania umowy leasingowej nie jesteśmy posiadaczami pojazdu, a jedynie jego użytkownikami. Mimo to możemy z niego korzystać zupełnie swobodnie.

Przez czas trwania umowy jesteśmy zobowiązani do płacenia rat leasingowych. Wysokość opłat jest ustalana podczas nawiązywania umowy i może różnić się w zależności od tego jak długo trwa oraz jaka jest ostateczna wartość pojazdu.

Po wygaśnięciu umowy uzyskujemy możliwość odkupienia pojazdu po symbolicznej kwocie, która wynosi zaledwie jeden procent wyjściowej wartości samochodu.

Opłaty w ramach leasingu

Oprócz rat leasingowych pojawiają się niekiedy dodatkowe koszty, do których opłacenia jesteśmy zobowiązani. Niekiedy w czasie nawiązywania umowy leasingowej stosuje się wpłatę początkową, nazywaną czynszem inicjalnym. Jej wysokość może wynosić nawet ponad 40 procent wartości pojazdu. Najczęściej, wpłata początkowa wynosi jednak od 10 do 20 procent. Często jednak nie występuje ona wcale.

Ubezpieczenie obejmuje wykupienie pakietu AC oraz OC na okres pierwszego roku. Niekiedy, firmy udzielające leasingu pozwalają na doliczenie tych opłat do wysokości rat miesięcznych.

Koszt rejestracji również spada na nas. Jest to wydatek rzędu od 300 do 400 zł. Co prawda, czynności rejestracji dokonuje leasingodawca, niemniej wydatkiem tym zostajemy obciążeni.

Leasing Skoda – korzyści podatkowe

Wielu przedsiębiorców sięga po samochody marki Skoda ze względu na możliwość wliczenia jego zakupu w koszty uzyskania przychodu. W przypadku leasingu operacyjnego rozliczeniu podlegają zarówno opłata początkowa jak i poszczególne raty leasingowe. W przypadku leasingu finansowego koszty stanowią odsetki, a dodatkowo mamy możliwość amortyzacji samochodu ewidencjonowanego jako środek trwały.

Samo złożenie wniosku o leasing nie jest zobowiązujące, a na uzyskanie decyzji nie będziemy musieli długo czekać. Często, jest ona podawana już w ciągu kilku godzin od przyjęcia wniosku.

Leasing Skoda – dla dobra twojej firmy

Samochody marki Skoda są z powodzeniem wykorzystywane w formie samochodów służbowych, z których korzystają pracownicy polskich przedsiębiorstw. Zaliczyć należy zarówno przedstawicieli handlowych jak i pracowników spedycyjnych i transportowych. Skoda to również wybór osób, którym zależy na elegancji i dobrej prezencji pojazdu. Nowoczesne modele są przestronne, funkcjonalne oraz wysoce estetyczne. Atrakcyjne ceny stanowią dodatkową zachętę, przyciągając uwagę polskich przedsiębiorców.