audyt SEO

Mówi się dość powszechnie, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to nie istnieje. To powiedzenie doskonale obrazuje, jak ogromną rolę w życiu ludzi zaczął odgrywać Internet. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczęło decydować się na przeniesienie swoich biznesów do Internetu lub na wystartowanie z nowym biznesem właśnie w Internecie. To daje szereg nowych, niespotykanych w innym punkcie historii możliwości, o których wcześniejsze pokolenia mogły tylko pomarzyć. Jednak nie wystarcza sama obecność w Internecie – jeszcze trzeba pozwolić się zauważyć. A wpływ na to ma naprawdę wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest z całą pewnością pozycja w wyszukiwarce internetowej. Zależność jest bardzo prosta – im wyżej w wyszukiwaniach jesteś, tym lepiej dla twojej strony internetowej, bo po prostu więcej osób tam zajrzy. Jednak o miejsce na szczycie bardzo trudno – konkurencja jest tutaj bardzo silna, w końcu każdy chce być na szczycie, ale nie każdy może. Jeśli chcesz wspiąć się wyżej w wyszukiwaniach, a także umocnić swoją pozycję, warto wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które mają na celu pomoc w tym trudnym przecież zadaniu. Ogromną pomocą będzie tutaj audyt SEO. To bardzo złożone zadanie, dlatego takiego audytu nie warto zlecać przypadkowej osobie. Do tak odpowiedzialnego zadania najlepiej nająć specjalistów.

  1. Audyt SEO – co to jest?
  2. Zalety audytu SEO
  3. Koszt audytu SEO
  4. Bezpłatny audyt SEO – czy to możliwe?

Spis Treści

Czym jest audyt SEO?

W dużym skrócie audyt SEO to nic innego jak szereg czynności, które podejmuje specjalista od SEO, by zoptymalizować działanie danej strony internetowej i sprawić, że będzie ona dużo bardziej widoczna. Dobrze przeprowadzony audyt SEO jest w stanie pomóc osiągnąć wyższą pozycję w przeglądarce internetowej, co się bezpośrednio przekłada na wyższą liczbę odwiedzin witryny przez potencjalnych klientów. Audyt SEO to szereg bardzo złożonych działań, których nie można przeprowadzić w kilka minut, trzeba poświęcić dość czasu, by zapoznać się z daną stroną internetową, zrozumieć istotę jej funkcjonowania i znaleźć elementy, które można poprawić, by podnieść pozycję w wynikach wyszukiwania. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie Zgred.pl – zajrzyj, poszerz swoją wiedzę i zorientuj się w swoich możliwościach.

Czy warto przeprowadzić audyt SEO?

Z całą pewnością tak! W końcu każdemu człowiekowi powinno zależeć, by jego strona internetowa wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. To daje szansę na osiągnięcie sukcesu i pokonanie swojej konkurencji. A właśnie w tym pomaga sprawnie przeprowadzony audyt SEO.

Ile kosztuje audyt SEO?

Całkiem sporo osób zastanawia się z pewnością ile kosztuje audyt seo – nic w tym dziwnego, w końcu planowanie budżetu to bardzo ważna część zadań prowadzonych w danej firmie. Każdy przedsiębiorca chce zaplanować swój budżet tak, by uniknąć nieprzyjemnych dla siebie niespodzianek. Jednak nie jest możliwe precyzyjne odpowiedzenie na to pytanie. Wszystko dlatego, że nie ma jednej, uniwersalnej ceny, która dotyczy każdego audytu w każdej firmie. Wszystko jest bardzo płynne i zależy od indywidualnych ustaleń i potrzeb. Dlatego jeśli chcesz w pełni poznać cennik audytu SEO i dowiedzieć się, co do grosza, ile będziesz musiał za to zapłacić nie ma innego wyjścia niż kontakt bezpośredni. Jednak to wcale nie znaczy, że nie można podać widełek cenowych, bazując na wcześniej zebranej puli doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Na tej podstawie można bowiem stwierdzić, że w koszt audytu SEO wliczane jest specjalistyczne oprogramowanie – bez odpowiednich narzędzi przeprowadzenie takiego audytu będzie zupełnie niemożliwe. Jednak to nadal tylko część kosztów. Reszta kosztów to po prostu koszt roboczogodzin, które specjalista musi spędzić na pracy. Koszt ten różni się w zależności od stopnia skomplikowania zadania. W końcu każda strona internetowa jest inna, a od niej naprawdę sporo w tym temacie zależy. Samo oprogramowanie też nie jest rzeczą tanią – mowa tu przecież o specjalistycznych programach, których twórcy też się cenią, więc licencja potrafi być naprawdę bardzo droga.

Czy audyt SEO może być darmowy?

W zasadzie można spróbować ograniczyć koszt roboczogodzin, które musi poświęcić specjalista na to, by dokonać audytu. W jaki sposób? To bardzo proste: wystarczy go zastąpić i zrobić taki audyt samodzielnie. Oczywiście, nie można tego zrobić bez odpowiedniej wiedzy, dlatego szkolenia SEO dla właścicieli sklepów internetowych cieszą się coraz większym powodzeniem u ludzi. Taki kurs też generuje koszt, ale ten stosunkowo szybko ci się zwróci – jeśli zdobędziesz odpowiednią wiedzę, sam zajmiesz się audytem SEO dla swojego biznesu i nikomu nie będziesz musieć za to płacić. Jednak to tylko roboczogodziny. Nadal musisz ponieść koszt specjalistycznego oprogramowania i zakupić stosowne licencje. Istnieją, oczywiście, darmowe programy, ale nie posiadają one tylko funkcji i nie są tak skonstruowane jak te płatne, dlatego nie można za ich pomocą zrobić wszystkiego, co by się chciało i co można osiągnąć z płatnymi programami. Dlatego warto mieć to na uwadze.