Czy warto kupować maszyny poleasingowe

Wiele właścicieli firm, chcąc oszczędzić trochę na kosztach, zakupuje maszyny poleasingowe. Dotyczy to sprzętu, który nie został wykupiony przez leasingobiorcę albo został mu odebrany. Maszyny takie trafiają potem na aukcje poleasingowe, gdzie może go kupić inny podmiot. Czy warto zainteresować się takimi okazjami i jakie są atuty używanego sprzętu? 

Spis Treści

Zalety maszyn poleasingowych

Aukcje oferują naprawdę sporo maszyn z różnych dziedzin gospodarki. Można tu znaleźć zarówno urządzenia przemysłowe, rolnicze, IT, jak i różnego rodzaju pojazdy. Nie zabraknie tu samochodów osobowych po leasingu, ciężarówek oraz sprzętu budowlanego w rodzaju koparek. Aukcje oferują więc coś interesującego w zasadzie dla każdej firmy, niezależenie od jej działalności.

Największą zaletą maszyn poleasingowych są oczywiście ceny. Wiele z nich nie ma w zasadzie śladów użytkowania, a można je kupić za nawet połowę kwoty. Są one co prawda w pewien sposób wyeksploatowane, ale tylko do pewnego stopnia. Warto poszukać takich modeli, gdzie leasingobiorca korzystał ze sprzętu sporadycznie. Wiele maszyn rolniczych poleasingowych jest wykorzystywanych jedynie raz do roku, przykładowo przy zbiorach. Sprzęt jest w takich przypadkach w zasadzie nowy.

Kupowanie sprzętu poleasingowego

Maszyny poleasingowe można kupić na różne sposoby. Zakupu może dokonać osoba prywatna lub inna firma. Sprzedażą zajmują się zazwyczaj specjalne firmy, które wystawiają dane maszyny na sprzedaż. Mnóstwo aukcji można znaleźć na https://www.klaravik.pl/. Wyszukać można tu w zasadzie każdy rodzaj maszyny ze wszystkich dziedzin przemysłu, które pochodzą z Polski i zagranicy.

Zazwyczaj podana jest ich cena minimalna, a zainteresowane osoby licytują między sobą, aż ktoś poda decydującą sumę. Przegrana aukcja nie oznacza jeszcze tragedii. Na stronach nieustannie pojawiają się nowe oferty, czasami korzystniejsze niż te poprzednie. Maszyny są bardzo szczegółowo opisane, łącznie z ewentualnymi śladami użytkowania czy przebiegiem. Dzięki temu ma się pewność, że nie kupuje się kota w worku, ale sprawdzony wcześniej sprzęt poleasingowy.