Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
Leasing 2007  | Strona główna » Leasing 2007
Ranking portalu IPO.pl

Raport Leasing 2007

Portal IPO.pl opublikował "Raport Leasing 2007", który ma za zadanie przybliżyć przedsiębiorcom atrakcyjne możliwości finansowania działalności gospodarczej MSP. W Raporcie wskazujemy, dlaczego warto korzystać z leasingu, jakie są różnice pomiędzy leasingiem a kredytem bankowym oraz dla jakich firm przeznaczony jest leasing. Pokazujemy, co zyskuje firma współpracująca z firmą leasingową oraz jak, krok po kroku, skorzystać z ich usług. Grunt to dobra oferta i dostęp do informacji, dlatego w Raporcie znajdują się również oferty leasingowe firm, aby mogli Państwo porównać i wybrać najlepszą dla swojej firmy.
Co trzecia inwestycja w Polsce finansowana jest leasingiem

Andrzej Krzemiński,
Prezes Zarządu EFL S.A.

zobacz wywiad
Flota samochodowa konkurencją dla firm leasingowych?

Andrzej Sugajski,
Dyrektor Związku Przedsiębiorstw Leasingowych

zobacz wywiad
Procentowy udział poszczególnych segmentów rynku leasingu ruchomości po I półroczu 2007 r. (Źródło: Związek Przedsiębiorstw Leasingowych)
2007 rok przyniesie dalsze sukcesy

Konrad Karpowicz,
Dyrektor departamentu handlowego Masterlease Polska

zobacz wywiad
Rozwój branży flotowej, a ewolucja leasingu środków transportu

Leszek Pomorski,
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ING Car Lease

zobacz wywiad
Leasing jako tarcza podatkowa (Irmina Urbaniak, Bank BISE S.A)
Bardzo ogólnie rzecz ujmując, ważnym, jeśli nie najważniejszym atutem leasingu jest tak zwana tarcza podatkowa, występująca głównie w bardziej popularnym obecnie leasingu operacyjnym. Rata leasingową w całości stanowi koszt uzyskania przychodu. To oznacza, że dla firm, które osiągają zyski, a takich jest dzisiaj całkiem dużo, maleje podstawa opodatkowania.

Inną korzyścią, którą zapewnia leasing jest możliwość elastycznego kształtowania terminów płatności. Dotyczy to zwłaszcza umów leasingowych typu "big ticket", gdzie wartość przedmiotu leasingu jest wysoka. Można kształtować płatności w obie strony: albo kumulować je we wcześniejszym okresie, by uzyskać jak największą korzyść podatkową w najbliższym czasie, albo w końcowej części umowy, jeśli oczekuje się, że w przyszłości firma będzie miała większe przychody i większą płynność finansową.

Co więcej - ta elastyczność dotyczy nie tylko wysokości opłaty wstępnej i wartości rezydualnej, czyli tego, co mamy na początku i na końcu umowy, ale także tego, co w środkowym okresie jej obowiązywania. Wszystko zależy od strategii i życzenia klienta. Raty leasingowe też nie muszą być równe - nie ograniczają tego ani przepisy podatkowe, ani rachunkowe.
VBLeasing
IPO.pl
 
Pobierz plik .PDF
PZL