Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
New Connect  | Strona główna » Inwestycje » NewConnect » New Connect

Ankieta

Jaki będzie dominujący trend na giełdach w 2014 roku?
 

Najnowszy raport

Raporty ipo.pl

Acartus S.A. pozyskał 1 mln zł z prywatnej emisji akcji
20.01.2011.
Acartus S.A. – spółka prowadząca sieć biur rachunkowych - zakończyła sukcesem prywatną emisję akcji o wartości 1 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na konsolidację rynku biur rachunkowych. Autoryzowanym Doradcą jest Inwestexpert Corporate Finance Sp. z o.o. Debiut na NewConnect planowany jest w I kw. 2011 roku.

-„Mamy duże doświadczenie w zakresie konsolidacji na rynku biur rachunkowych. Do tej pory przejęliśmy i skutecznie powiązaliśmy z dotychczasowymi strukturami Spółki pięć takich biur. W chwili obecnej planujemy kolejne przejęcia. Na ich realizację przeznaczymy m.in. 1 mln zł pozyskany z zakończonej prywatnej emisji akcji. Po pozostałą cześć środków zwrócimy się do instytucji finansowych, pod uwagę bierzemy także wykorzystanie środków własnych. Poza utrzymaniem wysokiej dynamiki rozwoju sieci własnej zamierzamy również budować sieć franczyzową, której know-how będzie wypadkową ponad 15 lat naszych doświadczeń na rynku usług rachunkowych. Wszystkie te działania mają na celu wzrost skali działalności, co po zakończeniu okresu inwestycji przełoży się na istotną poprawę rentowności netto.”- mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu Acartus S.A.


Acartus S.A. prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia biur w Jastrzębiu Zdroju i Cieszynie.

-„Strategia akwizycji zakłada włączanie do struktur sieci biur rachunkowych o przychodach na poziomie 1-2 mln zł i rentowności ok. 15%. W ten sposób zyskamy zarówno nowe rynki, jak i stworzymy silną markę w branży usług rachunkowości. Docelowo znajdzie to odzwierciedlenie w naszych wynikach finansowych w ciągu kilku lat.”- mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu Acartus S.A.


W roku 2009 Acartus S.A. zanotowała 1,86 mln zł przychodów i 45 tys. zł zysku netto, w roku 2008 przychody i zysk netto wynosiły odpowiednio 1,46 mln zł i 48 tys. zł.

Oceń artykuł   Dodaj komentarz

Partner Merytoryczny

Wiadomości ze spółek

Ostatnie czaty

Orzeł SA

Od początku działalności (tj. 2004 rok) spółka opiera strategię zdobywania rynku przede wszystkim na wysokiej jakości świadczonych usług.

Blue Tax Group

Cash Flow, giełdowa spółka działająca dotychczas w obszarze skupu i zarządzania wierzytelnościami.

Bogdanka SA

Lubelski Węgiel Bogdanka SA jest jedną z najprężniej rozwijających się kopalni węgla kamiennego w Polsce.