Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
Leasing  | Strona główna » Finansowanie » Leasing

Ankieta

Jaki będzie dominujący trend na giełdach w 2014 roku?
 

Najnowszy raport

Serwisy ipo.pl

Raporty ipo.pl

Umowa leasingu operacyjnego obniży podatekLeasing może być sposobem na szybką inwestycję, która pomoże zaoszczędzić na tegorocznych podatkach. Dzięki niemu bowiem można np. wejść w posiadanie samochodu a wydatki odpisać od podatku – doradza Tax Care.
Leasing dla nowych firm. PoradnikBrak historii kredytowej stanowi dla nowych firm główną barierę w dostępie do kapitału zewnętrznego. Leasingodawcy dostrzegli ten problem i oferta większości z nich obejmuje produkty, skierowane do firm o krótkim stażu na rynku. Współpraca z takimi firmami wiąże się oczywiście z relatywnie wysokim ryzykiem, co przekłada się na oferowane warunki finansowania. Jako najbardziej ryzykowną, leasingodawcy postrzegają współpracę z firmami, działającymi krócej niż trzy miesiące. Firmy o dłuższym stażu mogą już przeważnie skorzystać ze standardowych ofert.
Wyniki branży leasingowej za I półrocze 2014 r.Znamy już wyniki firm leasingowych za pierwsze półrocze 2014 roku. Firmy sfinansowały aktywa za rekordową sumę 21,05 mld zł. Grupa EFL pozostaje liderem rynku leasingu w Polsce. Firma sfinansowała inwestycje o łącznej wartości 1,804 mld zł (leasing i pożyczka), co oznacza jej 8,6 proc. udział w rynku.

Pytania i odpowiedzi

Lista leasingodawców

Patron działu Leasing i Raportu Leasing 2007

Patron działu leasing w IPO.pl

Raport Leasing 2007

Leasing dla początkujących

Eksperci IPO radzą

Leasing samochodów dostawczych
Nigdy jeszcze leasing środków transportu nie był tak łatwy i ...
Leasing jest dla małych i dużych przedsiębiorstw
Finansujemy zarówno maszyny dla małych firm, jak i np. tabor ...
Full service leasing
Najdynamiczniej rozwijają się złożone produkty leasingowe. Dla kogo są one ...