Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
Faktoring  | Strona główna » Finansowanie » Faktoring

Ankieta

Jaki będzie dominujący trend na giełdach w 2014 roku?
 

Najnowszy raport

Serwisy ipo.pl

Raporty ipo.pl

"Tak" dla faktoringu. Ale nie w każdym przypadkuFaktoring już dawno przestał być nowością i coraz więcej firm korzysta z tej formy bieżącego finasowania. Daje ona bowiem możliwość szybkiego uzyskania niezbędnych środków. To z kolei pozwala na uregulowanie własnych zobowiązań czy nawet dokonanie wcześniejszej płatności - w terminie pozwalającym na otrzymanie od kontrahenta rabatu z tego tytułu. Są jednak sytuacje, w których faktoring nie będzie opłacalny. Kiedy? - opowiada ekspert, Michał Szalak, konsultant w Baker Tilly Poland.
Płacę w terminie: faktoring pozwala firmom płacić na czasWiększa wiarygodność w bankach, uznanie w oczach partnerów biznesowych, korzyści podatkowe – profitów z terminowej zapłaty rachunków jest wiele. Co jednak, gdy przedsiębiorca chce, ale nie może płacić na czas, bo sam nie otrzymuje swoich należności w odpowiednim terminie? Ten problem pomaga rozwiązać faktoring.
Faktoring wymagalnościowy - skuteczne narzędzie na trudny 2013 rok?Spowolnienie gospodarcze nieustannie daje się we znaki polskim przedsiębiorcom. W zgodnej opinii ekspertów, 2013 rok raczej nie przyniesie poprawy sytuacji. W obliczu nieprzyjaznych warunków ekonomicznych właściciele firm coraz chętniej sięgają po faktoring należności niewymagalnych. Okazuje się jednak, o czym wie niewielu przedsiębiorców, że w celu poprawy płynności można wykorzystać także wierzytelności wymagalne.

Faktoring dla początkujących

Eksperci IPO radzą

Dla pośredników jest miejsce na rynku
Czy trend brytyjski może przyjąć się w Polsce? Jeżeli tak, ...
Wartość rynku faktoringu w Polsce
W porównaniu z rynkiem zachodnioeuropejskim, rynek faktoringowy w Polsce jest ...
Faktoring wspiera cele biznesowe przedsiębiorcy
Rosnąca konkurencja przekłada się na podniesienie jakości usług, elastyczność oferty, ...