Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
Częste pytania  | Strona główna » Finanse » Dotacje unijne » Częste pytania

Ankieta

Jaki będzie dominujący trend na giełdach w 2012 roku?
 

Najnowszy raport

Serwisy ipo.pl

Raporty ipo.pl

...o możliwościach pozyskania środków finansowych na remonty zabytków sakralnych.
13.11.2007.
Diecezja wystosowała do Gminy pismo z prośbą o poinformowanie miejscowych proboszczów o możliwościach pozyskania środków finansowych na remonty zabytków sakralnych. W ramach jakich programów UE 2007-2013 i krajowych księża mogą uzyskać dotacje na te zadania?

Środki finansowe na realizację przedsięwzięć mających na celu remont, konserwację, przebudowę zabytkowych obiektów sakralnych możliwe są do pozyskania przez organizacje kościelne z priorytetów w ramach poszczególnych RPO mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego.

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko będą możliwe działania w zakresie poprawy stanu infrastruktury kultury. Będą jednak dotyczyły zabytków o znaczeniu ponadregionalnym (światowym i europejskim).

Wsparcie obejmie projekty z zakresu ochrony i zachowania zabytków nieruchomych o znaczeniu ponadregionalnym, w tym znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO lub uznane przez Prezydenta RP za Pomniki Historii.

Wenanta Anna Rolka
Contract Consulting Kumela i Wspólnicy

Autor: Fundusze Europejskie
Oceń artykuł   Dodaj komentarz