Newsletter IPO.pl
Szukaj w IPO.pl
Przykładowe biznes plany  | Strona główna » Biznes » Biznes plany » Przykładowe biznes plany

Ankieta

Jaki będzie dominujący trend na giełdach w 2014 roku?
 

Najnowszy raport

Serwisy ipo.pl

Raporty ipo.pl

Przykładowy biznes plan - Salon Piękności
02.02.2007.
Dla tych z Państwa planujących swoją firmę przygotowaliśmy wzór biznes planu. Tym razem otwieramy salon kosmetyczno - fryzjerski.

1. Wprowadzenie


1.0 Prezentacja przedsiębiorstwa

„Odkrywamy piękno” jest salonem piękności, oferującym pełny zakres usług kosmetycznych, zapewniający Użytkownikom satysfakcje poprzez świadczenie usług na najwyższym poziomie, oferowanie dobrej jakości produktów, a wszystko to w ciepłej, domowej atmosferze przy przystępnych cenach. Będziemy również dbali o zapewnienie przyjaznego, sprawiedliwego i kreatywnego środowiska pracy, które akceptuje i docenia różnorodność, pomysły i ciężką pracę.

Nasza misja : Dostarczać usługi i produkty, które uwydatnią piękno naszych klientów i wprowadzą w stan błogiego upojenia.

Nasze motto : „Piękno rodzi się tutaj!”

To najlepszy czas na rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia. Cierpliwie przez sześć miesięcy poszukiwaliśmy idealnej lokacji, aż w końcu znaleźliśmy. Zapytania obecnych klientów właścicielki, jej własne ambicje otwarcia pewnego dnia własnego salonu piękności, jak i znajomość profesjonalnych i doświadczonych kosmetyczek, które zostaną zatrudnione w salonie, sprawia że jest to przedsięwzięcie z dużym potencjałem.

Wioletta Król, współwłaścicielka, pracowała przez dwa lata w prestiżowym salonie piękności w Warszawie. Dzięki ciężkiej pracy i oddaniu, stworzyła zaufane grono klientów, które zachęciło ją do otwarcia własnego salonu piękności. Wioletta wraz ze swoim utalentowanym personelem, ma wszystkie niezbędne atuty by przedsięwzięcie, którego się podejmuje stało się sukcesem. Spodziewamy się, że nasza rosnąca popularność przyciągnie nowych klientów oraz kosmetyczki, które przyczynią się do przewidywanego wzrostu.By osiągnąć nasze cele, „Odkrywamy piękno!” poszukuje 27 495 zł dodatkowego kapitału na inwestycje. Zaciągnięty kredy, będzie spłacany z bieżących przepływów pieniężnych, a zabezpieczony aktywami firmy i poparty charakterem, doświadczeniem i osobistymi gwarancjami właścicieli.

W tym miejscu mogą Państwo umieścić wykres ukazujący przychody, koszty, zysk na najbliższe trzy lata

1.1. Klucz do sukcesu

Kluczem do sukcesu naszego przedsięwzięcia jest:

  • Lokalizacja: zapewnia łatwy dostęp do dużej ilości potencjalnych klientów
  • Otoczenie: tworzymy przyjazne otoczenie by zapewnić klientom uczucie relaksu, świadcząc jednocześnie profesjonalne usługi
  • Wygoda: oferujemy klientom pełny wachlarz usług w jednym miejscu, jak również wydłużone godziny otwarcia
  • Reputacja: właściciel jak i personel cieszą się opinia najlepszych w branży specjalistów


2 Rozpoczęcie działalności

2.0 Charakterystyka przedsiębiorstwa

„Odkrywamy piękno!”, w momencie pozyskania kapitału, zacznie oferować szeroką gamę usług kosmetycznych i produktów kosmetycznych. Będziemy dostarczać wysokiej jakości usług fryzjerskich, pedicure, manicure, oraz dermatologię kosmetyczną, z równoległą sprzedażą produktów kosmetycznych. Przewagą konkurencyjną „Odkrywamy piękno!” jest nasze zaangażowanie w świadczenie wszystkich usług kosmetycznych w jednej dogodnej lokalizacji.

2.1 Wstępna analiza finansowa

Po spędzeniu sześciu miesięcy na poszukiwaniach dogodnej lokalizacji do wynajęcia, właściciele zdecydowali się na rozpoczęcie inwestycji od podstaw. Kapitał potrzeby na start zostanie przeznaczony na wystrój, udoskonalenia zwiększające wartość dzierżawionego lokalu oraz na wyposażenie salonu.
Strony:
1 2 3
Oceń artykuł   Dodaj komentarz
Eventy imprezy dla firm

Eksperci IPO radzą

Dobry biznes plan zwiększa szanse na sukces
W biznes planie najlepiej gromadzi się cały zakres działań, które ...
Warto jest korzystać z usług firm doradczych
Firmy doradcze stanowią ważny element procesu ubiegania się o wsparcie ...
Biznes Plan - najczęściej popełniane błędy
Jakie są najczęściej popełniane błędy w części finansowej biznes planu? ...
Biznesplan weryfikuje wykonalność przedsięwzięcia
Najczęściej biznesplan przygotowuje się przed uruchomieniem nowego przedsiębiorstwa.
Rozmowa z Jackiem Szczepańskim
Wywiad z Jackiem Szczepańskim z Lewiatan Business Angels, sieci aniołów ...